درمان ترشی معده در بارداری

0
619

اسیدیته یا ترشی معده در بارداری خطرناک نیست و بر روی زایمان یا سلامت جنین اثری نمی‌گذارد. البته این مشکل می‌تواند ناراحتی‌هایی را برای زنان باردار به وجود آورد. مصرف دارو برای درمان ترشی معده در بارداری توصیه نمی‌شود، به جای اینکار باید به سراغ روش‌های طبیعی و تغییر در سبک زندگی بروید تا بتوانید این مشکل را مدیریت کنید. با گیاه یاب همراه باشید.

درمان ترشی معده در بارداری

زنجبیل

زنجبیل روشی طبیعی برای درمان ترشی معده در بارداری است. ترکیبات فعال موجود در زنجبیل نظیر روغن‌های فرار و ترکیبات فنول به خنثی کردن اسیدهای معده کمک کرده و در نتیجه سوزش معده یا اسیدیته را کاهش می‌دهند.

بعد از هر غذای اصلی، چای زنجبیل بنوشید. برای تهیه این چای 1 قاشق چایخوری زنجبیل رنده شده را درون یک فنجان آب داغ بریزید. بگذارید برای 10 دقیقه دم بکشد. سپس آن را از صافی گذرانده و تا گرم است میل کنید.

سرکه سیب

اگرچه بسیاری از مردم طعم سرکه سیب را دوست ندارند، اما این سرکه می‌تواند برای درمان ترشی معده در بارداری بسیار مفید باشد. محتوای اسید در این سرکه باعث می‌شود تا معده دیگر اسید تولید نکند و این به توقف ترشی معده کمک می‌کند.

  1. 1 تا 2 قاشق چایخوری سرکه سیب تصفیه نشده و خالص را به یک لیوان آب گرم اضافه کنید.
  2. اگر دوست دارید، می‌توانید مقداری عسل هم اضافه کنید تا طعم بهتری پیدا کند.
  3. این نوشیدنی را 30 دقیقه قبل از خوردن غذای اصلی و به طور منظم میل کنید.

آب

حفظ آب بدن با نوشیدن آب کافی، به کنترل فرآیند هضم کمک کرده و اسیدیته را تسکین می‌دهد. آب باعث می‌شود تا کار برای برگشتن اسید به مری سخت شود.

باید آب زیادی بنوشید، اما نه به صورت یک مرتبه. نوشیدن آب زیاد به صورت یکجا می‌تواند خطر ترشی معده را افزایش دهد، به ویژه وقتی جنین شکم مادر را به سمت بالا فشار می‌دهد. سعی کنید در طول روز و در دفعات مختلف آب بنوشید.

جویدن آدامس

جویدن یک آدامس کم‌شکر بعد از وعده‌های غذایی روشی ساده برای درمان ترشی معده در بارداری است. جویدن آدامس باعث افزایش بزاق شده که به خنثی کردن اسید برگشت داده شده به مری کمک می‌کند.

غذای کمتر، وعده‌های بیشتر

اگر از ترشی معده رنج می‌برید، به یاد داشته باشید که پرخوری می‌تواند وضعیت اسیدیته را بدتر کرده و فضای کمتری را برای بزرگ شدن معده در دسترس قرار می‌دهد.

سعی کنید وعده‌های کوچک اما بیشتری را میل کنید. به جای سه وعدۀ غذایی بزرگ در روز، شش وعدۀ غذایی کوچک میل کنید. هضم وعده‌های کوچک برای بدن راحت‌تر است.

سایر روش‌های درمان ترشی معده

  • نوشیدن آب‌دوغ
  • ارتفاع دادن به سر هنگام دراز کشیدن
  • خوابیدن بر پهلوی چپ
  • دوری از غذاهای تحریک کننده ترشی معده
منبعtop10homeremedies.com
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید