درمان بیماری های دستگاه تناسلی با طب سنتی

0
490

طب مدرن برای پیشگیری و درمان بیماری ها نسخه های درمانی دارد که متاسفانه بسیاری از آن ها عوارض جانبی نیز دارند. درحالی که با استفاده از نسخه های طب سنتی و مکمل دچار چنین مشکلی نخواهید شد. در این جا نسخه های طب سنتی را برای چگونگی پیشگیری و درمان بیماری های دستگاه تناسلی که هر فردی باید نسبت به آن ها آگاهی کافی داشته باشد برایتان آورده ایم. این گیاهان درمانگر ، اثر آنتی باکتریالی دارند و شما را از ابتلا به بیماری های شایع در امان نگه می دارند. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

دستگاه تناسلی

اکالیپتوس

برخی از متخصصان طب سنتی، اسانس اکالیپتوس را برای درمان بیماری سوزاک نجویز می کنند. اکالیپتوس خاصیت ضد میکروبی دارد و دشمن باکتری هاست. شما می توانید با استفاده از اسانس یا برگ خشک شده ی گیاه، یک محلول شست و شوی رقیق تهیه کنید و دستگاه تناسلی را با آن بشویید. ۵۰ گرم از برگ خشک شده این گیاه را در مقداری آب به مدت ۱۰ تا ۱۲ ۱۰ دقیقه روی شعله ی ملایم حرارت دهید، سپس آن را صاف کنید. این محلول را درون تشتی بریزید و به مدت ۵ تا ۷ دقیقه در آن بنشینید. روغن این گیاه در استعمال خارجی و موضعی آن مشکلی ایجاد نمی کند؛ اما نباید از این گیاه برای مصارف داخلی استفاده کرد.

زاج سفید

زاج سفید خاصیت ضد میکروبی دارد، آب بافت ها را به خود می گیرد و داخل و خارج بدن مانع ترشحات می شود. این گیاه در مخاط و زخم ها تاثیر درمانی زیادی دارد و موجب قابض عروقی رگ ها شده و نوعی احساس خشک شدن در بافت ها ایجاد می کند. محلول غلیظ یا گرد آن برای پوست و مخاط مفید است. برای تهیه یک محلول شست و شوی ضد میکروبی، ۱۰۰ گرم از بلور های زاج را آسیاب کرده و در یک لیتر آب به مدت ۱۰ دقیقه حرارت دهید. این محلول رقیق، یک محلول شست وشوی گیاهی با خاصیت ضد میکروبی قوی است.

کلپوره

این گیاه دارویی مورد استفاده ی بقراط و جالینوس بوده و نسخه های درمانی زیادی دارد از آن در طب سنتی آمده است. از این گیاه در سیستان و بلوچستان یرای رفع ناراحتی هاضمه و دل درد استفاده می شود. برای درمان بیماری های میکروبی دستگاه تناسلی، ۱۰ گرم از این گیاه را در یک لیوان آب ولرم به مدت ۳۰ دقیقه خیس کنید و جند بار آب آن را هم بزنید. پس از این مدت، آن را صاف کرده و از آب زردرنگ به دست آمده جهت شست و شوی دستگاه تناسلی استفاده کنید.

بلوط

پوست و برگ درخت بلوط خاصیت آنتی باکتریالی بسیار قوی دارد، یه همین دلیل از جوشانده پوست این درخت به عنوان یک محلول شست وشو دهنده استفاده می کنند. به این منظور ۱۵ گرم پووست درخت را در یک لیتر آب جوش بریزید و اجازه دهید به آرامی بجوشد تا حجم آن به دو سوم تقلیل یابد. این محلول عفونت و اگزما را ازبین می برد و خون مردگی را درمان می کند. برای درمان عفونت و بیماری های پوستی دستگاه تناسلی، این جوشانده را در آب وان حمام بریزید و در آب وان حمام بریزید و در آن بنشید.

نکته های خواندنی

– توصیه می شود حتی کسانی که دچار بیماری های میکروبی دستگاه تناسلی نیستند. جهت پیشگیری از بیماری، خود را با این گونه محلول شست و شو دهند.

– می توان از گیاهانی مانند علف لیمو، آویشن، ریشه کاسنی، ریشه و برگ خشک توت فرنگی و … به عنوان یک ضد میکروب برای شست و شوی دستگاه تناسلی استفده کرد.

– در موارد ابتلا به بیماری های میکروبی حاد، بهترین نتیجه از محلول شست و شوی ترکیبی زاج و جفت بلوط به دست آمده است. برای این منظور این دو گیاه را به مقدار برابر با یکدیگر ترکیب و آسیاب کنید؛ سپس در مقداری آب حرارت دهید تا محلول شست وشو بدست آید. نشستن در این محلول روزانه در سه نوبت ۷ تا ۱۰ دقیقه ای می تواند نتیجه ی اعجاب انگیزی داشته باشد.

نیک و نو
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید