درمان بیماری اوریون با نسخه های گیاهی

1
1205

اوریون یا گوشک نوعی بیماری ویروسی است که در میان کودکان شایع می‌باشد. در واقع ویروس این بیماری باعث بروز التهاب در غده بناگوشی شده و عفونت آن می‌تواند با پیشرفت بیماری و عدم درمان، به سایر غده‌های بدن نیز سرایت کند. در ادامه با گیاه یاب همراه باشید تا روش‌های طبیعی و گیاهی برای درمان بیماری اوریون را بررسی کنیم.بیماری اوریون

علائم بیماری اوریون

ممکن است یک یا دو روز پیش از شروع علائم عمده، کودک دچار بدحالی عمومی شود، سپس غدد بزاقی در ناحیه بناگوش و زیر چانه متورم می‌شوند، این علامت می‌تواند همراه تب دیده شود. تورم ممکن است نخست در یک طرف صورت ایجاد شده و سپس طرف دیگر را درگیر سازد یا این که همزمان در هر دو طرف بروز کند. تورم غدد بزاقی سبب درد هنگام بلعیدن می‌شود. همچنین ممکن است به علت توقف ترشح بزاق از غدد بزاقی، خشکی دهان وجود داشته باشد.

تورم بیضه‌ها یا تخمدان در موارد نادر دیده می‌شود، علی‌رغم این علائم، اوریون یک بیماری کم خطر است، با این حال اگر قبل، در طی یا بعد از تورم غدد بزاقی کودک دچار درد و سفتی گردن شود، علامت بروز مننژیت ناشی از اوریون است که می‌تواند خطرناک باشد.

در ادامه برخی روش های طبیعی برای درمان بیماری اوریون را معرفی میکنیم.

انجیر

از برگ‌های انجیر می‌توان برای کنترل علائم اوریون استفاده کرد. این برگ‌ها خاصیت ضد ویروسی دارند و با ویروس اوریون مقابله می‌کنند. برای این منظور باید ۲ برگ انجیر تمیز آغشته شده به کره یا روغن را گرم کنید سپس آن‌ها را روی قسمت‌های ملتهب قرار دهید و بگذارید حدود نیم ساعت بماند.

آلوئه‌ورا

آلوئه‌ورا ضد باکتری، ویروس و التهاب است و می‌تواند درد و التهاب ناشی از اوریون را کاهش دهد. برای این منظور باید شیره یک برگ از آلوئه‌ورا را با کمی زردچوبه را مخلوط کنید، سپس آن‌ها را روی قسمت‌های متورم قرار دهید و بگذارید حدود نیم ساعت بماند.

مارچوبه

بذر مارچوبه باعث تسکین التهاب ناشی از بیماری اوریون می‌شود؛ برای این منظور باید سه قاشق غذاخوری از پودر دانه‌های مارچوبه را با کمی آب مخلوط کنید تا به شکل خمیر درآید. این خمیر را بر روی قسمت‌های متورم قرار دهید تا خشک شود سپس با حوله آن را تمیز کنید.

زنجبیل

زنجبیل خاصیت ضد ویروسی دارد بنابراین مصرف آن به کاهش التهاب و تسکین درد کمک شایانی می‌کند.

آب هویج

آب هویج و انگور در تسکین درد ناشی از بیماری اوریون نقش موثری دارند. مبتلایان به اوریون باید روزانه ۲ تا سه لیوان آب هویج یا انگور میل کنند.

تخم شنبلیله

تخم شنبلیله نیز ضد التهاب و ویروس است و در درمان اوریون تاثیر بسزایی دارد.

گیاهان ترکیبی

پنج گرم از هریک از مواد (تخم شوید، بابونه، تخم کتان و موم) را آسیاب و با روغن گل ترکیب کنید، سپس این مخلوط را بر روی موضع قرار دهید.

۱۵ گرم گل بنفشه، ۱۰ گرم گل ختمی، ۱۰ گرم مغز ناخنک، ۱۵ گرم خارخاسک و ۱۵ گرم پرسیاوشان را نیم کوب و این ترکیب را به هفت قسمت تقسیم کنید. هر ۱۲ ساعت یک‌بار (صبح و عصر) هر قسمت از این مخلوط را بجوشانید و میل کنید.

باشگاه خبرنگاران، ویکی‌پدیا
اشتراک گذاری

یک دیدگاه

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید