درمان اگزما در کودکان

0
610

از آنجایی که دلیل مشخصی برای اگزما وجود ندارد، درمان قاطعی نیز برای این مشکل کشف نشده است. البته برخی روش‌های طبیعی وجود دارند که می‌توانند به تسکین این عارضه پوستی و کنترل علائمش کمک کنند. در این مطلب به بررسی روش‌های درمان اگزما در کودکان می‌پردازیم. با گیاه یاب همراه باشید.

درمان اگزما در کودکان

مرطوب‌کننده

استفاده از یک مرطوب‌کننده مناسب، بهترین روش برای درمان اگزما در کودکان است. کمبود رطوبت در پوست می‌تواند به خشکی پوست منجر شده و در نهایت اگزما را به همراه داشته باشد.

اگر کودکتان از اگزما رنج می‌برد، استفاده از مرطوب‌کننده در تمام طول سال امری ضروری است، به ویژه در زمستان که پوست معمولا خشک‌تر می‌شود. حتما مرطوب‌کننده با کیفیت تهیه کنید و زمانی آن را بر روی پوست کودک بمالید که بعد از حمام مرطوب باشد.

سرکه سیب

می‌توان سرکه سیب را هم به صورت خوراکی و هم به صورت موضعی برای درمان اگزما در کودکان استفاده کرد. سرکه سیب خالص و ارگانیک به متعادل کردن سطح pH پوست کمک می‌کند. همچنین این سرکه خواص ضدباکتریایی و ضدقارچی داشته و در از بین بردن باکتری‌ها و قارچ‌های همراه با اگزما موثر است.

2 فنجان سرکه سیب خالص و تصفیه نشده را درون آب گرم وان حمام بریزید. کودک را برای 15 تا 30 دقیقه در این آب غوطه‌ور کنید. سپس پوست او را خشک کرده و مرطوب کننده بمالید. این روش را روزانه انجام دهید.

آلوئه‌ورا

نتایج مطالعه‌ای نشان می‌دهند که استفاده از آلوئه‌ورا به صورت موضعی می‌تواند روشی امن و موثر برای درمان درماتیت پوشکی در نوزادان باشد.

اگر فرزندتان از درماتیت پوشکی یا درماتیت اتوپیک رنج می‌برد، آلوئه‌ورا می‌تواند یک گزینۀ درمانی عالی باشد.

  1. ژلِ موجود در یک برگ تازه آلوئه‌ورا را خارج کنید. همچنین می‌توانید چند قطره از روغن ویتامین E را به این ژل اضافه کنید.
  2. ژل را مستقیما بر روی نواحی مورد نظر پوست بمالید.
  3. اجازه دهید خشک شود و سپس با آب گرم پوست را بشویید.
  4. این روش ساده را روزانه دو مرتبه و به مدت چند هفته انجام دهید.

روغن نارگیل

روغن نارگیل می‌تواند به درمان اگزما در کودکان و همینطور بزرگسالان کمک کند. این روغن حاوی خواص ضدقارچی، ضدباکتریایی، ضدمیکروبی و آنتی‌اکسیدانی است. روغن نارگیل همچنین همانند یک مرطوب‌کننده خوب عمل کرده و از خشک شدن پوست کودک پیشگیری می‌کند.

روزی چند مرتبه روغن نارگیل را بر روی نواحی مورد نظر پوست بمالید تا خارش برطرف شود. تا زمانی که علائم اگزما برطرف شوند، اینکار را برای چندین روز ادامه دهید.

منبعtop10homeremedies.com
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید