درمان استرچ مارک‌ پوست به روش های طبیعی

0
666

ترکیب روغن نارگیل با روغن درخت چای آن را به یک ترمیم کننده عالی برای رفع استرچ مارک‌ روی پوست تبدیل می‌کند. روغن درخت چای خاصیت ضد‌التهابی و آنتی‌ بیوتیکی دارد که به بسیاری از مشکلات پوستی شما کمک خواهد کرد. با گیاه یاب همراه شوید.

استرچ مارک‌

وجود استرچ مارک‌ها عارضه متدوال و مشترکی است که هم در خانم‌ها و هم در آقایان دیده می‌شود و مطمئنا پدیدار شدن این خطوط روی پوست ظاهری خوشایند نخواهد داشت. به طور کلی استرچ‌ مارک‌ها بیشتر روی نواحی دست‌ها، باسن، پاها، سینه، زیر بغل، شکم، ران‌ها، کمر و بازوها دیده می‌شوند. اما خوشبتانه امروزه درمان‌های خانگی و طبیعی مختلفی برای از بین بردن این خطوط ناخوشایند وجود دارد که شاید شما از آن‌ها بی خبر هستید. خبر خوب اینکه، امروز و در ادامه این مطلب با یکی از بهترین نوع درمان‌های طبیعی آشنا خواهید شد. استفاده از روغن نارگیل یکی از موثرترین روش‌های درمانی در رفع این عارضه محسوب می‌شود و تاثیر استفاده از آن کاملا ملموس و چشمیگر خواهد بود. خواص درمانی و ترمیم کننده پوست روغن نارگیل همراه با خاصیت مرطوب کنندگی آن را به یکی از بهترین گزینه‌های پیش روی شما بدل کرده است که در ادامه با شیوه استفاده از آن آشنا خواهید شد.

۱- رفع استرچ مارک‌ با روغن نارگیل و روغن درخت چای

ترکیب روغن نارگیل با روغن درخت چای آن را به یک ترمیم کننده عالی برای رفع استرچ‌ مارک‌های روی پوست تبدیل می‌کند. روغن درخت چای خاصیت ضد‌التهابی و آنتی‌ بیوتیکی دارد که به بسیاری از مشکلات پوستی شما کمک خواهد کرد.

مواد لازم:

– روغن نارگیل ۴ قاشق‌ غذا‌خوری
– روغن درخت چای ۳ تا ۴ قطره

شیوه مصرف:

ابتدا روغن نارگیل ( ۴ قاشق ‌غذاخوری) را با روغن درخت چای ( ۳ تا ۴ قطره) خوب مخلوط کنید. سپس ترکیب به دست آمده را روی نواحی مورد نظر ماساژ دهید. توصیه می‌شود برای گرفتن نتیجه مثبت و کامل سعی روزانه ۲ تا ۳ بار از این شیوه درمانی استفاده کنید.

۲- رفع استرچ مارک‌ها با روغن نارگیل و زرد‌چوبه

در حقیقت استفاده از زرد‌چوبه برای مصارف زیبایی در بین خانم‌های آسیایی پر‌طرفدار است و قدمت دیرینه‌ای دارد و در بسیاری از کشور‌های آسیایی قرن‌ها است که از این ماده جادویی در درمان بسیاری از مشکلات پوستی و سلامتی استفاده می‌شود. زرد‌چوبه خاصیت ضد‌التهابی، آنتی‌اکسیدانی و ضد پیری دارد و همین موارد کافی است تا آن را برای رفع استرچ مارک‌ به یک گزینه عالی تبدیل کند.

مواد  لازم:

– روغن نارگیل ۱ فنجان
– پودر زرد‌چوبه ۱ قاشق چای‌خوری

شیوه مصرف:

روغن نارگیل را در یک ظرف مناسب بریزید و آن را روی شعله ملایم قرار دهید تا گرم شود. بعد از اینکه روغن کمی گرم و شُل شد پودر زرد‌چوبه را به آن اضافه کنید و خوب هم بزنید. بگذارید ترکیب ۵ دقیقه روی شعله بماند و حرارت ببیند تا کاملا با هم مخلوط شوند. بعد از گذشت مدت زمان ذکر شده ظرف را از روی شعله بردارید و صبر کنید تا خنک شود. مخلوط را روی نواحی مورد نظر ماساژ دهید و ۳۰ دقیقه بعد آن را مطابق معمول آبکشی کنید. سعی کنید روزانه قبل از حمام کردن از این روغن استفاده کنید.

۳- رفع استرچ مارک‌ با روغن نارگیل و موم عسل

موم عسل هم یکی دیگر از ترکیبات عالی و طبیعی است که برای ترمیم پوست برای قرن‌ها مورد استفاده قرار گرفته است.

مواد لازم:

– موم عسل ۱ فنجان
– روغن نارگیل یک‌چهارم فنجان
– روغن ویتامین E دو قطره
– روغن هسته انگور یک‌چهارم فنجان
– روغن رزماری ۳ قطره

شیوه مصرف:

موم را در یک ظرف مناسب بریزید و آن را روی شعله ملایم قرار دهید. بعد از اینکه کمی نرم شد، روغن هسته انگور و روغن نارگیل را هم به آن اضافه کنید و ۱ دقیقه خوب هم بزنید تا کاملا مخلوط شوند. ظرف را از روی شعله بردارید و آن را در یک ظرف شیشه‌ای دَر‌دار بریزید و روغن رزماری و روغن ویتامین E را هم به آن اضافه کنید و مجددا خوب هم بزنید. اجازه دهید تا مخلوط برای مدت زمان نیم ساعت تا یک ساعت در دمای اتاق خنک شود و بعد روزانه قبل از حمام کردن آن را روی قسمت‌های مورد نظر پوست‌تان ماساژ دهید.

منبعسلامتیسم
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید