درمان آمیلوئیدوز با طب سنتی

0
1024

آمیلوئیدوز به ناتوانی بدن در تولید و پردازش صحیح پروتئین‌ها گفته می‌شود که به جمع شدن نادرست پروتئین‌هایی منجر می‌گردد که بدن قادر به استفاده از آنها نیست. آمیلوئیدها (پروتئین‌های نادرست) در قسمت‌های مختلف بدن رسوب کرده و به اندام‌ها آسیب زده و منجر به نارسایی می‌شوند. در ادامه به بررسی روش‌های درمان آمیلوئیدوز و تشخیص این عارضه می‌پردازیم. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

درمان آمیلوئیدوز

آمیلوئیدوز انواع مختلفی دارد، بنابراین تشخیص دقیق آن بسیار مهم است. پزشک ممکن است برای تشخیص آمیلوئیدوز از موارد زیر استفاده کند:

  • بافت‌برداری
  • آزمایش خون و ادرار
  • پژواک‌نگاری قلب
  • معاینه مغز استخوان

درمان آمیلوئیدوز

درمان قطعی برای این بیماری وجود ندارد. بهترین کار این است که به درمان علائم و بیماری‌های ثانویه بپردازید تا اندام‌های بدن تا جای ممکن قوی بمانند و در برابر نقائص پروتئینی از بدن دفاع کنند. رایج‌ترین داروها برای آمیلوئیدوز عبارتند از:

  • مسکن‌ها
  • داروهای اسهال، حالت تهوع و استفراغ
  • داروهای ادرارآور
  • رقیق‌کننده‌های خون
  • مسدودکننده‌های بتا

درمان آمیلوئیدوز با طب سنتی

می‌توانید از این روش‌های طبیعی برای کنترل این عارضه استفاده کنید:

ژرمانیم

ژرمانیم نوعی ماده شیمیایی است که در برخی از گیاهان وجود دارد. مطالعات اولیه نشان می‌دهند که این ماده اثرات مثبت و نویدبخشی بر آمیلوئیدوز دارد. اگرچه این نتایج هنوز به طور جامع بررسی نشده‌اند و نیازمند مطالعات بیشتر هستند، اما اینطور به نظر می‌رسد که می‌توان از ژرمانیم به‌عنوان یک درمان مکمل برای آمیلوئیدوز استفاده کرد.

رژیم کم‌نمک

بین یک رژیم کم‌نمک و کاهش سرعت پخش و شدت آمیلوئیدوز در سراسر بدن، ارتباطی وجود دارد. با توجه به حساس شدن بدن در زمان ابتلا به آمیلوئیدوز، نظارت داشتن بر روی رژیم غذایی و استفاده از توصیه‌های یک متخصص بسیار ضروری است.

استراحت

فشاری که آمیلوئیدوز بر روی بدن ایجاد می‌کند بسیار شدید است. سیستم‌های اندامی بدن سخت‌تر کار می‌کنند تا عملکرد عادی را حفظ کنند، به همین دلیل استرس بیش از حد می‌تواند اوضاع را وخیم‌تر کرده و سرعت تخریب اندام‌ها را افزایش دهد. برای کنترل آمیلوئیدوز، شاید نیاز باشد که تغییرات مهمی را در سبک زندگی خود اعمال کنید.

غذاهای سرشار از فیبر

دستگاه گوارش یکی از اصلی‌ترین قسمت‌های بدن است که توسط این عارضه هدف قرار گرفته می‌شود. اغلب در بیماران آمیلوئیدوز، این دستگاه شکننده و مستعد آسیب دیدن است. بنابراین، باید رژیم‌تان سرشار از فیبر باشد تا مجاری دستگاه گوارش نرم شده و روده‌ها عملکرد خود را حفظ کنند.

میوه‌ها و سبزیجات

میوه‌ها و سبزیجات سرشار از مواد مغذی نظیر پتاسیم هستند که می‌توانند برای درمان و پیشگیری آمیلوئیدوز مفید باشند. موز، آناناس، پاپایا، پرتقال، اسفناج، گوجه فرنگی و سیب‌زمینی شیرین گزینه‌های مناسبی هستند.

اسیدهای چرب امگا 3

اگر از آمیلوئیدوز رنج می‌برید، این اسیدها برای سیستم قلبی – عروقی شما ضروری هستند. روغن ماهی منبع بسیار خوبی از امگا 3 است و می‌تواند سلامت سیستم گردش خون را حفظ کند.

هشدار: آمیلوئیدوز یک بیماری بسیار بد و دشوار برای انسان است. اگرچه ما دربارۀ دلایل این بیماری بسیار می‌دانیم، اما هنوز درمان قطعی‌ای برای آن پیدا نکرده‌ایم. این روش‌های خانگی بیشتر کاربرد پیشگیرانه دارند و به‌عنوان درمان قطعی بیماری محسوب نمی‌شوند. برای کنترل آمیلوئیدوز باید زیر نظر پزشک و مراقبت پزشکی باشید.

منبعorganicfacts.net
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید