درمان آمفیزم با روش های خانگی

0
801

آمفیزم یک مشکل مزمن ریوی است که در این وضعیت، بافت‌های ریه قابلیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهند. مواد سمی اغلب باعث ایجاد آمفیزم می‌شوند، مخصوصا سیگار کشیدن که از همۀ مواد شیمیایی مضرتر است. وقتی که آلوئول و مویرگ‌های آن به هم فشرده می‌شوند، زمینه برای بروز آمفیزم فراهم میگردد.

آمفیزم

به گزارش گیاه یاب به نقل از «ارگانیک فکتس» علائم شایع در بیماری آمفیزم شامل تنگی تنفس و نفس نفس زدن می باشد. طبق آمار مرکز ملی آمار بهداشتی، حدود ۴.۱ میلیون نفر از بیماری آمفیزم رنج می برند. تعداد زیادی از داروهای مورد استفاده برای درمان این بیماری در دسترس هستند، اما از آنجایی که این بیماری یک بیماری مزمن است و داروهای آن باید به مدت طولانی مصرف شوند، می توانند باعث ایجاد عوارض جانبی خاصی در بیمار شوند. علاوه بر این، همه ی بیماران را نمی توان با داروهای مشابه درمان کرد. دلیل این امر، این است که دارو های خانگی برای بسیاری از بیماران، ترجیح داده می شوند. مدت درمان قطعی این بیماری طولانی است، از آنجایی که برخی از داروهای این بیماری عوارض دائمی دارند، پس پیشگیری رایگان بهتر از عوارضی جانبی بعد از درمان آن است.

در ادامه برخی روش های طبیعی برای درمان آمفیزم را معرفی میکنیم، که البته حتما قبل از امتحان کردن آنها با پزشک خود مشورت کنید.

درمان های خانگی برای آمفیزم

سیر

سیر، مخاط را مایع می کند و بدین طریق آلودگی های درون ریه از طریق سرفه خارج می شوند. از این رو، صبح ها حداقل دو تا سه حبه سیر را با معده ی خالی بخورید. مصرف منظم سیر به راحتی می تواند آمفیزم را درمان کند و از بازگشت این بیماری مزمن جلوگیری کند.

چای میوۀ گل رز

مصرف منظم چای میوه گل رز سبب آزاد شدن احتقان در قفسه ی سینه شده و باعث سرفه در بیمار و در نتیجه بهبودی کامل او می شود.

روغن اوکالیپتوس

کاهش احتقان قفسه ی سینه به درمان آمفیزم کمک می کند. برای از بین بردن احتقان، قفسه ی سینه را به طور منظم با روغن اکالیپتوس ماساژ دهید.

رژیم غذایی سالم

اگر به طور مکرر از یک رژیم غذایی مغذی پیروی کنید، این بیماری مزمن بهبود خواهد یافت. حداکثر مواد مغذی را می توان در سبزیجات و میوه های تازه و سبزی یافت. از خوردن غذاهای فرآوری شده با مواد نگهدارنده خودداری کنید، زیرا بیماری تان را تشدید می کنند. همچنین بیماران مبتلا به آمفیزم باید از محصولات لبنی، غلات، حبوبات و گوشت برای تامین مواد مغذی مورد نیاز بدن شان استفاده کنند. توصیه می شود که در طول روز، چندین وعده ی غذایی کوچک داشته باشید.

آب میوه

شما می توانید با مصرف منظم آب انواع سبزیجات و میوه ها با آمفیزم مبارزه کنید که اکثریت این مواد، غنی از ویتامین ها و مواد معدنی هستند.

ویتامین ها

ویتامین ها در درمان آمفیزم بسیار موثرند که از جمله می توان به ویتامین C و E اشاره کرد. شما باید در وعده های غذایی تان غذاهای غنی شده با این دو ویتامین را جای دهید. هم چنین به منظور جبران کمبود ویتامین بدن تان، می توانید از مکمل های دارویی و کپسول ها نیز استفاده کنید.

ترک سیگار

سیگار کشیدن از بدترین عادات تشدید بیماری آمفیزم است. مواد شیمیایی مضر در دود تنباکو برای بیماران مبتلا به آمفیزم بسیار خطرناک است. بنابراین، عادت سیگار کشیدن را ترک کنید تا به راه حلی دائمی برای این بیماری مزمن دست یابید.

به طور منظم ورزش کنید

ورزش کردن به طور منظم به کاهش احتقان در مویرگ های ریوی و آلوئول کمک می کند. می توانید هر نوع ورزش یا فعالیتی که به آن علاقه دارید مانند شنا، پیاده روی سریع یا دویدن را انتخاب کنید.

لباس های گشاد و راحت بپوشید

لباس هایی که بیش از حد تنگ هستند در بیشتر موارد احساس ناراحتی را در فرد بیمار افزایش می دهند. بنابراین، لباس هایی انتخاب کنید که به خصوص در اطراف کمر و سینه آزاد تر باشند. برای تنفس آسان تر باید از پوشیدن لباس های تنگ و چسبان خودداری کنید.

تیم ترجمۀ گیاه یاب
منبع: organicfacts.net
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید