درمان آسم شبانه با لیموترش

317

لیمو ترش در واقع همان میوه درخت لیمو است که جز مرکبات به حساب می آید . مصرف یک عدد لیموترش می تواند ۸۸ درصد نیاز روزانه بدن به ویتامین C را تامین کند. در ادامه مطلب به تاثیر شگفت انگیز لیموترش برای درمان آسم شبانه خواهیم پرداخت.

لیموترش

لیمو ترش سرشار از ویتامین

ویتامین C آنتی اکسیدان قوی است که علاوه بر از بین بردن سلول های بد و رادیکال های آزاد در بدن از تشکیل سلول های سرطانی و ابتلا به سرطان جلوگیری می کند. ویتامین C و آنتی اکسیدان موجود در لیمو ترش به دفع سموم بدن که به دلیل وجود انواع آلودگی ها مانند سرب و یا ریزگردهای موجود در هوا ایجاد می شود کمک شایانی می کند.

درمان آسم شبانه با لیموترش

به منظور پاکسازی هوای اتاقتان تنها کاری که باید بکنید این است که یک لیمو ترش را قاچ کرده و آن را داخل ظرفی، در طول شب در اتاق نگه دارید و مطمئن باشید که دیگر مجبور به استفاده از اسپری های سمی خوشبو کننده هوا نخواهید بود.

با استفاده از این روش، بهتر نفس می کشید. این کار همچنین به تنفس بهتر افرادی که مبتلا به آسم یا حساسیت هستند، کمک می کند. نتیجه نهایی این کار این است که صبح با ذهن پاک و حنجره صاف از خواب بیدار می شوید.

لیموترش علاوه بر این پاک کننده است و آب لیمو، گندزدای بسیار قوی است.

خواص لیموترش در طب سنتی

لیمو ترش طبق نظر حکمای طب سنتی از نظر طبیعت سرد وتر است و عده ای آن را سرد و خشک می دانند و معتقدند که برای غلیان خون، صفرا، التهاب معده، رفع آشفتگی و بهم خوردگی دل و خفقان سوداوی مفید است. برای دستگاه عصبی و در مواقعی که انسان دچار سرفه ی شدید می شود استعمال لیمو و مشتقات آن ضرر دارد و برای اشخاصی که سرد مزاج هستند نیز مضر است.

همچنین بخوانید :  تقویت بینایی با خوراکی های طبیعی

در هندوستان از پوست لیموترش رسیده برای تقویت معده و به عنوان بادشکن استفاده می شود. آب لیمو ترش رسیده و تازه برای درمان بیماری های ناشی از کمی ویتامین C و به عنوان خنک کننده مصرف می شود و برای روماتیسم و مشکلات گوارشی و دفعی نیز سودمند است. درموارد روماتیسم مفصلی ۱۱۰ – ۱۲۰ گرم آب لیمو ترش رابا شربت قند مخلوط کرده و در طول روز به تدریج مصرف می کنند.

بوعلی ، الو دکتر ، گیاه یاب

بنر تلگرام گیاه یاب

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید