دئودورانت طبیعی استفاده کنید

0
302

دئودورانت ها یا ضد تعریق‌ها محصولاتی هستند که برای از بین بردن بوی بد بدن و جلوگیری از تعریق بیش از حد با ترکیبات مختلفی که اصلی‌ترین آنها ترکیبات آلومینیمی است تولید میشوند. محققان بر این باورند که مصرف بیش از حد دئودورانت ها به دلیل داشتن ترکیبات شیمیایی میتواند سلامت افراد را تهدید کند و منجر به بیماری‌های مختلفی نظیر سرطان، آلزایمر و… شود. در این نوشتار قصد داریم شما را با یک دئودورانت طبیعی آشنا کنیم. با گیاه یاب همراه باشید.

دئودورانت

گفتنی است، علت تعریق زیر بغل وجود باکتری هایی است که بر روی سطح بدن وجود دارند و در اثر تکثیر بوی نامطبوع تولید می کنند، استفاده از دئودورانت ها می تواند باعث نفوذ آلومینیم به جریان خون و سمی شدن بدن و ایجاد تومورهای سرطانی بویژه در بانوان شود.

لیموترش ، دئودورانت طبیعی

برای استفاده از لیموترش به عنوان یک ضد تعریق طبیعی می توانید یک لیموی تازه را از وسط برش داده و زیر بلغ خود را به آن آغشته کنید، برای اثر گذاری بیشترو جلوگیری از رنگی شدن البسه اجازه دهید تا کاملاً آب لیموترش خشک شود.

برای اینکه لیمو ترش بتواند بوی تعریق بدن را از بین ببرد تنها کافی است چند روز به صورت پیوسته از این شیوه استفاده کنید وبه زودی شاهد رفع بوی نامطبوع و کم شدن میزان تولید تعریق بدن و نیز ایجاد یک رایحه خوشبو در بدن می شوید.

دئودورانت ها نمی توانند باعث کشته شدن باکتری های مولد بوی نامطبوع زیر بغل شوند در عوض لیمو ترش می تواند این باکتری ها را نابود کند و به حفظ سلامت بدن کمک کند.

کارشناسان برای جلوگیری ازبروز بوی نامطبوع زیربغل پیشنهاد هایی دارند از جمله نظافت روزانه و استحمام ، تعویض مرتب لباس ها، نوشیدن مایعات به میزان زیاد، خودداری از خوردن مواد غذایی تند و ادویه که همگی می توانند در تعدیل بوی تعریق بدن مفید باشند.

باشگاه خبرنگاران
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید