خوردن همبرگر چقدر ضرر دارد؟

0
282
همبرگر و نسخه جدیدتر آن چیزبرگر یکی از ساندویچ های مورد علاقه مردم، در کل دنیا محسوب می شود. خوردن همبرگر شاید بسیار لذت بخش باشد و عده ای درصورت نبود آن برای انتخاب یک نوع فست فود دیگر دچار مشکل شوند ولی اگر بدانید که فقط یکبار خوردن همبرگر و یا چیزبرگر چه بلایی بر سر بدن شما می آورد دیگر به سراغ آن نخواهید رفت. در ادامه مطلب با گیاه یاب همراه باشید تا شمارو بیشتر با مضرات همبرگر آشنا کنیم.
خوردن همبرگر

کارشناسان حوزه بهداشت و سلامت هشدار داده‌اند که مصرف یک وعده بزرگ غذای چرب، حساسیت بدن به انسولین را کاهش می‌دهد. در نتیجه خوردن غذای چرب به‌ طور فوری میزان‌های چربی مرتبط با بیماری قلبی را بالا می‌برد.بدن‌ ما در ابتدا می تواند از این ضربه ناشی از خوردن غذای چرب بهبود یابد، اما در صورتی که این کار به صورت عادتی منظم درآید، ممکن است آسیب‌های مزمن ایجاد کند.

پژوهشگران مرکز دیابت آلمان در دوسلدورف آلمان، با انجام آزمایش بر ۱۴ مرد ۲۰ تا ۴۰ ساله سالم لاغر اندام، آنها را واداشتند که یک دوز روغن پالم با طعم وانیل بخورند. مقدار چربی‌های اشباع‌ شده در این روغن پالم معادل چربی‌های اشباع‌ شده در یک چیزبرگر به همراه یک ظرف بزرگ سیب‌زمینی سرخ‌کرده بود.

آزمایش‌ها نشان داد که روغن پالم باعث افزایش فوری تجمع چربی در کبد و افزایش تولید قند در کبد، در نهایت کاهش حساسیت به انسولین می گردد. این تغییرات ممکن است در درازمدت به دیابت نوع ۲ منجر شود.

کبد چرب نیز باعث بروز بیماری های خطرناک بسیاری برای این عضو و دیگر اعضای بدن می گردد.

العالم
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید