خوردن این غذاها قبل از خواب ممنوع!

0
484

به گزارش گیاه یاب به نقل از « فود نتورک » : اگر قبل از خواب ناگهان هوس می‌کنید چیزی بخورید، بهتر است هرچی که دم دست هست را انتخاب نکنید. خوردن یک عدد سیب می‌تواند قبل از خواب مفید باشد و به خواب بهتر شما کمک کند اما بسیاری از خوراکی‌های دیگر ممکن است باعث بروز اختلالات خوابی، دیدن کابوس، ناراحتی شکم، بی خوابی و.. شوند. در این نوشتار به معرفی برخی از غذاهایی که نباید از قبل از خواب مصرف شوند می‌پردازیم. با گیاه یاب همراه باشید.

قبل از خواب

پیتزا

بهتر است از خوردن پیتزا در وعده‌ی شام و یا قبل از خواب خودداری کنید. براساس مطالعات انجام شده، مقدار زیاد پنیری که در پیتزا وجود دارد بعلاوه‌ی سس‌های اسیدی می‌توانند باعث ناراحتی معده شده و نیمه شب شما را راهی دست‌شویی کنند. همچنین پیتزا کالری زیادی دارد و به هیچ وجه نباید از آن بعنوان یک خوراکی قبل از خواب استفاده کرد.

قهوه

اگر شما از افرادی هستید که مصرف کافئین باعث بی خوابی و هشیار شدنتان می‌گردد، بهتر است از مصرف قهوه تا ۶ ساعت قبل از خواب خودداری کنید.

غذاهای تند

مصرف غذاهای تند قبل از رفتن به تخت خواب به خصوص اگر دچار سوزش قلب هستید باعث ناراحتی معده می شود. مطمئنا خوابیدن یا بیدار نشدن از خواب با شکمی ناراحت بسیار کار دشواری است.

قبل از خواب

نوشابه

اگر قبل از خوابیدن احساس تشنگی کردید به هیچ وجه نوشابه میل نکنید. شکر فراوان موجود در نوشابه‌ها به شدت تحرک کننده هستند و همچنین ارتباط مستقیمی با اختلالات خوابی و خواب بدون کیفیت دارند.

آب پرتقال

مرکبات بسیار اسیدی هستند و می‌توانند برای افرادی که ریفلاکس یا معده‌ی حساس دارند مشکل‌ساز شوند. بهتر است یک سیب متوسط را جایگزین مرکبات کنید. کربوهیدرات موجود در سیب کمک می‌کند تا راحت‌تر به خواب بروید و همچنین فیبر موجود در آن سبب می شود تا جذب قند با سرعت پایینتری انجام شود.

برگر

خوردن یک ساندویچ برگر سنگین و پرچرب باعث شدت فعالیت دستگاه گوارش می‌شود و این موضوع میتواند باعث بروز اختلال در خواب شبانه‌ی شما گردد. مطالعات نشان داده‌اند که مصرف زیاد چربی‌های اشباع شده با خواب سبک و ضعیف ارتباط دارند.

مترجم: حسین حیدری
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید