خوراکی های لاغرکننده برای صبحانه

0
464

صبحانه شاید مهم‌ترین وعدۀ غذایی شما در طول روز باشد و باید توجه ویژه‌ای به آن داشته باشید. این بدین معنا نیست که در وعدۀ صبحانه پرخوری کنید یا از غذاهای مضر لذت ببرید. اگر می‌خواهید وزن سالمی داشته باشید و در همین حال صبحانه‌ای مقوی و انرژی‌زا میل کنید، باید خوراکی های لاغرکننده مخصوص صبحانه را در رژیم‌تان جای دهید. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

خوراکی های لاغرکننده

خوراکی های لاغرکننده برای صبحانه

گرانولا

هیچ چیز به اندازه گرانولا (Granola) به عنوان یک اسنک مقوی نیست. اگر هنگام گرسنگی وسوسه چیز شیرینی را داشتید، بهتر است گرانولا مصرف کنید زیرا حاوی فیبر، پروتئین و قند است. گرانولا یک غذا و میان وعده شامل جو پوست‌کنده، مغز دانه‌ها، عسل و یا شیرین‌کننده‌های دیگر مانند شکر قهوه‌ای و گاهی اوقات برنج پوست‌کنده است، که معمولا پخته تا زمانی که ترد، تست و قهوه‌ای طلایی شود.

پنیر و سیب

ترکیب پنیر و سیب برای القای حس سیری مناسب است و به خاطر فیبر موجود می‌تواند به شما در کاهش وزن کمک کند.

نخود تفت داده شده

نخود نیز حاوی مقادیر فراوانی پروتئین و فیبر است که می‌تواند شما را برای مدت بیشتری سیر نگه دارد. البته می‌توانید از پودر کاری و فلفل نیز در کنار آن استفاده کنیم تا سرعت متابولیسم بدنتان را افزایش دهد.

توت فرنگی و ماست یونانی

ماست یونانی به خاطر کم چرب بودنش گزینه‌ای مناسب برای ترکیب با توت فرنگی است. این اسنک خوشمزه میزان کالری کم و فیبر بالایی دارد.

پسته

حدودا در هر ۳۰ گرم پسته، شش گرم پروتئین و سه گرم فیبر وجود دارد. به همین خاطر، یک مشت پسته می‌تواند کمک زیادی به شما کند.

بوقلمون، پنیر و کاهو

اگر واقعا دلتان یک غذای سبک می‌خواهد، می‌تواند ترکیب بوقلمون کم چرب، پنیر و کاهو را امتحان کنید که حاوی ۱۲ گرم پروتئین است. البته می‌توانید از ادویه نیز در کنار آن استفاده کنید.

تخم مرغ آب‌پز و پرتقال

ترکیب این دو ماده غذایی مقادیر فراوانی از پروتئین، چربی و فیبر را یکجا برای شما به ارمغان خواهد آورد. البته اگر فکر می‌کنید مزه این دو در کنار هم خوشمزه نمی‌شود، پس بهتر است آن را یک بار امتحان کنید.

پنیر کوتاژِ کم چرب و موز

پنیر کوتاژ یا پنیر کُلبه، نوعی پنیر سفید نرم است که از شیر پس چرخ ترش تهیه شود. این پنیر سرشار از پروتئین است که ترکیب آن با موز می‌تواند پروتئین و فیبر مورد نیاز بدنتان را تامین کنید.

فرادید
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید