خوراکی هایی برای کاهش دادن سایز کمر

317

سایز کمر نمادی از خوش اندامی در بین خانم ها محسوب می شود و این نماد بطور مستقیم متأثر از شیوه زندگی افراد می باشد. امروزه زندگی ماشینی تاثیرات نامطلوبی بر شیوه زندگی و به تبع آن، وضعیت ظاهری و جسمی افراد گذاشته است. به این ترتیب که عدم تحرک و تغذیه نادرست موجب انباشت چربی در اطراف شکم  آنها شده است. این مسأله افزایش سایز کمر افراد بویژه خانم ها و یا به عبارت دیگر، نماد خوش اندامی را به معضلی همه گیر تبدیل نموده است. با گیاه یاب همراه باشید.

سایز کمر

خوراکی هایی برای کاهش دادن سایز کمر

انار

طبق آخرین بررسی دانشمندان، انار می تواند مقدار اسیدهای چرب در خون (NEFA) را کاهش دهد. علاوه بر این‌ آب انار خواص درمانی بیشماری برای بیماران قلبی و سرطان داشته و در آب کردن چربی دور شکم نیز موثر است.

همچنین میزان زیاد اسیدهای چرب در خون خطر بیماری های قلبی و همچنین دیابت نوع دو را افزایش خواهد داد. در این بررسی انسان های داوطلب، هر روز به مدت چهار هفته شروع به خوردن آب انار کردند.

در پایان این بررسی که چهار هفته نیز به طول انجامید، میزان اسیدهای چرب بدن آن ها کاهش یافته است. با کاهش این چربی های بد، چربی های ذخیره شده اطراف شکم نیز کم کم کاهش خواهد یافت. همچنین این موضوع باعث کنترل فشار خون می شود. کاهش فشار خون باعث کاهش خطر بیماری های قلبی، سکته و بیماری های کلیوی می شود.

ماهی

یکی از ضروری ترین مواد غذایی مورد نیاز بدن ماهی بوده که پیشنهاد می شود در برنامه هفتگی خود بگنجانید. ماهی، مقدار بسیاری امگا ۳ داشته و مصرف امگا ۳ مورد نیاز بدن انرژی مناسب و مورد نیاز آن را به همراه دارد. ماهی دارای پروتئین بوده که کمک می کند تا چربی سوزی در بدن شما افزایش پیدا کند. در هفته حداقل سعی کنید دو بار ماهی مصرف نمایید.

آجیل

اکثر افراد تصور می کنند مصرف آجیل باعث افزایش وزن شده، در حالی آجیل می تواند جزو خوراکی هایی برای کاهش دادن سایز کمر باشد. آجیل می تواند یک چربی سوز بسیار خوب باشد. در مطالعه ای که در سال ۲۰۱۰ انجام شد، مشخص شد که آجیل به مقدار زیاد منیزیم داشته که می تواند به خوابی راحت و همچنین چربی سوزی بیشتر در بدن شما کمک بسزایی کند. توجه داشته باشید که بهترین نوع آجیلی که باید مصرف کنید نوع خام و شورنشده آن است.

بنر تلگرام گیاه یاب

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید