خوراکی‌هایی که افسردگی مزمن می‌آورند!

0
463

افسردگی از بیماری‌های شایعی است که افراد بسیاری به آن دچار هستند اما شدت افسردگی در آنها متفاوت است. همانطور که می‌دانید افسردگی می‌تواند خفیف یا مزمن باشد، افسردگی مزمن به طور معمول نتیجه‌ی عدم درمان و پیگیری نکردن افسردگی خفیف است که با گذشت زمان علائم آن شدیدتر شده و فرد وارد مرحله‌ای میشود که افسردگی مزمن را تجربه می‌کند که خطرناک بوده و در بسیاری از مواقع ذهن فرد را با افکار منفی و مخرب مانند فکر خودکشی پُر می‌کند. یکی از عوامل موثر در تشدید افسردگی، تغذیه‌ی ماست که اغلب صحیح نبوده و خوراکی‌هایی را مصرف می‌کنیم که نه تنها فایده‌ای ندارند بلکه عوارض مختلفی را با خود به دنبال خواهند داشت. در ادامه بیشتر به این موضوع خواهیم پرداخت. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

افسردگی مزمن

افسردگی مزمن با کوکی ها

احساس خوبی که پس از خوردن کوکی های شکلاتی ممکن است تجربه کنید، زودگذر است. هجوم قند ناشی از کربوهیدارت های پالایش شده موجب می شود تا قند خون بدن انسان به سرعت افزایش یابد که برای مدت کوتاهی ممکن است احساسی خوب در شما ایجاد کند، اما هنگامی که قند خون افت می کند، خلق و خوی شما نیز همراه با آن افول می کند. نتایج یک مطالعه نشان داد هر چه قند خون بانوان شرکت کننده پس از مصرف قند و غلات تصفیه شده – از مواد تشکیل دهنده اصلی کوکی ها محسوب می شوند – بیشتر افزایش یابد، خطر افسردگی در آنها بیشتر است. همین مطالعه نشان داد مصرف هر چه بیشتر غلات کامل، میوه، و سبزیجات می تواند خطر افسردگی را کاهش دهد.

نوشابه های انرژی‌زا

حتی مقادیر متوسط از کافئین می تواند به شکل گیری افسردگی و اضطراب منجر شود. افزون بر این، ترکیب کافئین و قند ممکن است حتی بدتر از مصرف هر یک از آنها به تنهایی باشد. مطالعه ای که در نشریه Behavior Study منتشر شد، نشان داد، افراد افسرده که مصرف کافئین و قند را برای یک هفته کنار گذاشتند، بهبود قابل توجه در شرایط خود را شاهد بودند. پژوهشگران سپس شرکت کنندگان را به دو گروه تقسیم کرده و به یک گروه کپسولی حاوی کافئین و قند و به گروه دیگر دارونما دادند و ۵۰ درصد از افرادی که کپسول اولی را مصرف کردند، دوباره احساس افسردگی را گزارش کردند. کافئین و قند بر قند خون انسان تاثیرگذار هستند که مغز را تحت تاثیر قرار داده و موجب شکل گیری احساس افسردگی مزمن می شود.

نوشیدنی های الکلی

اگر قصد دارید روز بد خود را با نوشیدن الکل جبران کنید احتمالا به جای سود با ضرر بیشتر مواجه خواهید شد. الکل پریشانی سیستم عصبی مرکزی را موجب می شود و این در شرایطی است که سیستم عصبی مرکزی وظیفه کنترل تفکر، درک، استدلال و احساسات را بر عهده دارد. هنگامی که الکل مصرف می کنید این مکانیزم ها کند می شوند که می تواند موجب تشدید نشانه های افسردگی خفیف شود.

همچنین، مصرف الکل می تواند نشانه هایی که به واسطه اضطراب و افسردگی تجربه می کردید، مانند ضربان قلب سریع و تعریق کف دست ها را وخیم‌تر سازد. مصرف بیش از اندازه الکل نیز می تواند به تصمیم گیری های بد و رفتارهای نامعقول، مانند دعوا با یک دوست منجر شود، که در نهایت هر چه بیشتر احساس غم و بروز افسردگی مزمن را در فرد را تقویت می کند.

افسردگی مزمن

آسپارتام

آسپارتام یک شیرین کننده مصنوعی است که در نوشابه های گازدار رژیمی، ژلاتین، و حتی برخی سریال های صبحانه یافت می شود و با افسردگی پیوند مستقیم دارد. نتایج مطالعه دانشگاه شمالغرب اوهایو نشان داد که آسپارتام به طور قابل توجهی نشانه های افسردگی را در افرادی که سابقه این شرایط را داشته اند، وخیم‌تر می سازد. در حقیقت، دانشمندان مجبور به توقف این مطالعه شدند زیرا برخی شرکت کنندگان به خودکشی فکر می کردند. به گفته پژوهشگران، آسپارتام تولید سروتونین (هورمون مسئول احساس خوب) را در مغز مسدود می سازد و به سردرد، بی خوابی، و افت شدید در شرایط خلق و خو منجر می شود.

روغن سویا

روغن سویا یک چربی ترانس ناسالم است که در بسیاری از غذاهای بسته بندی یافت می شود و بنابر نتایج پژوهشی که در نشریه PLOS ONE منتشر شد، می تواند خطر افسردگی را تا ۴۸ درصد افزایش دهد. روغن سویا سرشار از اسیدهای چرب امگا-۶ التهابی است که موجب شکل گیری التهاب ناسالم در بدن و مغز انسان می شود. پژوهشی که در نشریه JAMA Psychiatry منتشر شد نیز نشان داد که التهاب مغز در بیماران افسرده ۳۰ درصد بالاتر بوده است. در مقابل، مطالعه ای دیگر که در همین نشریه منتشر شد، نشان داد، افرادی که داروهای درمان بیماری های التهابی را مصرف کرده بودند، کاهش نشانه های افسردگی خود را نیز تجربه کردند.

عصرایران
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید