خواص چای روسی

0
529

چای روسی نوع مشخصی از چای نیست، بلکه یک روشی میکس، آماده‌سازی و سرو کردن است. این چای معمولا ترکیبی از یک چای گیاهی با چای سیاه یا سبز می‌باشد. در برخی از نقاط آمریکا نیز نوعی نوشیدنی وجود دارد که به آن چای روسی میگویند و در تعطیلات زمستانی مصرف میشود. این چای ترکیبی از چای سیاه، آب پرتقال، دارچین و میخک است. علیرغم نام مشابه، هیچ ارتباطی میان این نوشیدنی آمریکایی و چـای روسی سنتی وجود ندارد. در ادامه به خواص چای روسی می‌پردازیم. با گیاه یاب همراه باشید.

چای روسی

خواص چای روسی

خواص چای روسی اغلب ناشی از چای گیاهی، چای سیاه یا سبز موجود در این نوشیدنی است. گفته می‌شود که این چای به کاهش وزن و تشویق رشد استخوانهای قوی کمک کرده و میتواند کلسترول را کاهش داده و همچنین از پوسیدگی دندان پیشگیری میکند.

با توجه به آنتی‌اکسیدان‌های موجود در چای سیاه و سبز، می‌توانید با نوشیدن چای از استرس اکسیداتیو در قسمت‌های مختلف بدن جلوگیری کرده و سلامت پوست را بهبود دهید. چـای روسی همچنین میتواند  سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده، و از بیماریهای مختلف، از سرماخوردگی ساده گرفته تا عفونت‌های جدی، جلوگیری کند.

طرز تهیه چای روسی

می‌توانید چـای روسی را به روش‌های مختلفی و با استفاده از ترکیباتی نظیر لیمو، عسل، مربا، آب پرتقال و چای‌های گیاهی تهیه کنید.

  1. عصاره چای را درون یک قوری ریخته و دم کنید (برای ۳ تا ۴ نفر).
  2. سپس آب داغ را اضافه کنید تا رقیق شود.
  3. در صورت علاقه عسل، لیمو یا مربا اضافه کنید.
منبعorganicfacts.net
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید