خواص پودر کلم بروکلی

0
820

هر کسی طرفدار کلم بروکلی نیست، زیرا طعم آن شاید با ذائقۀ بسیاری از مردم جور نباشد، اما پودر کلم بروکلی روشی عالی برای بهره‌مند شدن از فواید این سبزی پرخاصیت است. شما می‌توانید پودر کلم بروکلی را به انواع غذا از جمله سوپ، اسموتی و… اضافه کنید. با گیاه یاب همراه باشید تا فواید پودر کلم بروکلی را بررسی کنیم.

پودر کلم بروکلی

سرشار از مواد مغذی

اگر از سبزیجات متنفر هستید، می‌توانید یک وعدۀ کامل بروکلی را تنها با دو قاشق غذاخوری از پودر کلم بروکلی دریافت کنید. این پودر را با اسموتی میوه ترکیب کنید تا اصلا متوجه طعم‌اش نشوید.

همچنین اصلا نگران از دست دادن مواد مغذی موجود در کلم بروکلی نباشید. شرکت‌های تولیدکنندۀ پودر کلم بروکلی سعی کرده‌اند محصولی را تولید کنند که تمام مواد مغذی موجود در سبزی تازه را حفظ کند. در فرآیند خشک کردن بروکلی، مواد مغذی، رنگ سبز و حتی طعم بروکلی دست نخورده باقی می‌مانند.

کلم بروکلی در واقع نوعی ابرغذا (سوپرفود) محسوب می‌شود. در یک وعده از این سبزی (یک فنجان) 2.6 گرم پروتئین، 2.1 گرم فیبر، 81.2 میلی‌گرم ویتامین ث (135 درصد از نیاز روزانه به این ویتامین)، 92.5 میکروگرم ویتامین کا (116 درصد از نیاز روزانه) و 57.3 میکروگرم فولات یافت می‌شود. علاوه بر این موارد، پودر کلم بروکلی همچنین سرشار از منگنز، روی، کلسیم، آهن و پتاسیم است. بروکلی همچنین منبع ماده‌ای به نام سولفورافن است که خواص ضد سرطانی دارد.

کاهش اسراف غذا

علاوه بر فواید پودر کلم بروکلی برای سلامتی، این محصول راه‌حلی برای کاهش اسراف غذا نیز ارائه می‌دهد. تولیدکنندگان این محصول از این فرصت استفاده کرده‌اند تا یک سبزی زشت و منفور را به شکلی در آورند که مصرف‌کننده از خوردن آن لذت ببرد.

اسراف در غذا برای مصرف‌کنندگان به معنای این است که چیزی را بیش از حد خریده، مصرف نکرده و در نهایت دور بریزند. در میان کشاورزان، اسراف با مشکلات اولویتِ مصرف‌کنندگان پیوند خورده است. یعنی مردم غذاهای ناقص و ناکامل را نمی‌پسندند.

اگر محصول زخم داشته، توسط حشرات خورده شده و یا ظاهر مناسبی نداشته باشد، مصرف‌کننده از خرید آن صرف نظر می‌کند (حتی اگر محصول کاملا قابل خوردن و سالم باشد). پودر کلم بروکلی این مشکل را حل می‌کند. این محصول به کشاورزان این فرصت را می‌دهد تا محصولاتی که مصرف‌کنندگان آنها را نمی‌پسندد را به پودر تبدیل کرده و جداگانه برای فروش ارائه دهند.

کلام آخر

پودر کلـم بروکلی در ابتدای راه است و فعلا در استرالیا تولید می‌شود. برای دستیابی به این محصول مغذی، باید کمی صبر داشته باشید تا همه‌گیر شده و در کشورهای مختلف مورد استفاده قرار گیرد.

منبعcare2.com
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید