خواص پودر ماکا

0
672

ماکا، منبعی طبیعی سرشار از موادی با خواص درمانی است. علاوه بر این، تاریخچه استفاده از این گیاه، به هزاران سال قبل برمیگردد که مردم ساکن در کوه های آند آن را مصرف میکردند. در ادامه به خواص پودر ماکا میپردازیم. با گیاه یاب همراه باشید.

پودر ماکا

خاصیت دیگر این گیاه نیز، کاهش استرس است. پودر ماکا به بدن کمک میکند تا فشارهای محیط را کنترل کند. همچنین این گیاه، شامل آنتی اکسیدان های قوی است که تاثیر بسیار زیادی در سلامت جنسی، تعادل هورمونی بدن و بهبود روحیه و حافظه دارد.

خواص پودر ماکا عبارتند از:

تقویت قوای جنسی

آزمایشات انجام شده روی حیوانات نشان داده است که این گیاه، تعداد اسپرم ها را افزایش میدهد. همچنین این تحقیقات روی انسان ها نیز نتیجه مشابهی داشته و باعث افزایش میل جنسی در مدت 8 هفته شده است.

پودر ماکا تاثیر بسیاری روی قوای جنسی دارد و طبق آزمایشات، افرادی که مشکل اختلال نعوظ داشته اند، با استفاده از این گیاه، شاهد بهبودی بسیار زیادی در قوای جنسی خود بوده اند.

بهبود تعادل هورمونی بدن

طبق تحقیقات، مصرف پودر ماکا به عنوان ماده غذایی، ناهماهنگی های هورمونی بدن را رفع میکند. در دیگر تحقیقات، ذکر شده است که مصرف این گیاه در زنانی که تازه وارد دوران یائسگی شده اند، به تنظیم ترشح هورمون های بدن کمک میکند. پودر این گیاه نیز، قادر به تسکین ناراحتی های مربوطه همانند گرگرفتگی و تعریق شبانه است.

بهبود سلامت غده تیروئید

این گیاه معمولا برای درمان مشکلات تیروئیدی، توسط داروشناسان تجویز میشود. به گفته برخی منابع، این گیاه قادر به تحریک غده تیروئید و در نتیجه بهبود عملکرد آن میشود.

با این حال، توصیه میشود که برای مشکلات تیروئیدی، این گیاه را تنها با تجویز پزشک مصرف کنید.

خواص پودر ماکا برای ورزشکاران

مواد غذایی موجود در ماکا به قدری غنی اند که این گیاه اغلب توسط ورزشکاران و بعنوان جایگزینی برای استروید استفاده میشود که افزایش قدرت و استقامت فرد را در پی دارد.

ماکا سرشار از پروتئین، آمینو اسید و دیگر ویتامین ها و مواد معدنی است. این مواد غذایی باعث بهبود عملکرد بدن در هنگام تمرینات ورزشی میشود. علاوه بر این، تاثیرات آنتی اکسیدان این گیاه، به پیشگیری از درد ناگهانی عضلات کمک میکند. زیرا آنتی اکسیدان ها تعداد سلول های ایمنی بدن را افزایش میدهند که این سلول ها وظیفه ترمیم ماهیچه را به عهده دارند  و در هنگام تمرین، آسیب های وارده به ماهیچه ها را جبران میکنند.

تنظیم فشار خون

طبق مطالعه انجام شده، پودر ماکا به تنظیم فشار خون کمک میکند، این تاثیر در زنان یائسه بیشتر نیز هست.

همچنین بر اساس آزمایشی که اخیرا بر روی 50 نفر از افراد انجام گرفت، مصرف این ماده در کم شدن فشار خون تاثیر دارد.

کاهش استرس

در سال 2008، آزمایشاتی انجام شد که نتیجه آن، تاثیرات این ماده بر کاهش افسردگی و استرس را نشان میداد. تحقیق دیگری نیز که بر روی زنان یائسه انجام شد نشان از توانایی این ماده در کاهش استرس و افسردگی داشت.

بهبود سلامت پوست

در برخی منابع گفته شده است که ماکا میتواند جوش ها و لکه های پوست را ترمیم کند. همچنین پودر این گیاه میتواند حساسیت پوست را کم کرده و قدرت آن در تحمل دما های بسیار سرد یا بسیار گرم را بالا ببرد.

منبعstylecraze.com
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید