خواص شیر شتر

0
258

شیر شتر نزدیک ترین و مشابه ترین نوع شیر به شیر به انسان است و این بدین معناست که این شیر ترکیبی از مواد مغذی ایده آلی را برایمان فراهم کرده و فواید آن به مراتب بهتر از جایگزین های رایج دیگر است. شیر شتر همچنین دارای میزان به مراتب بالاتری از آهن، ویتامین C و پروتئین بوده و در عین حال دارای چربی کمتری می باشد.

شیر شتر

از مهم ترین فواید شیر شتر می توان به توانایی آن برای جلوگیری از دیابت، بهبود سیستم ایمنی بدن، تحریک گردش خون، درمان اوتیسم (درخودماندگی)، بهبود رشد، محافظت در برابر بیماری های خاص خود ایمن و افزایش سلامت قلب نام برد.

بیایید نگاهی دقیق تر به فواید شیر شتر داشته باشیم

درمان دیابت

شیر شتر غنی از مواد مغذی از جمله انسولین می باشد که جزئی حیاتی از سلامت انسان است. تعادل انسولین و گلوکز برای پیشگیری از دیابت بسیار مهم است که باعث میشود شیر شتر یک راه حل طبیعی بالقوه برای دیابت به حساب بیاید. استفاده منظم از شیر شتر در رژیم غذاییتان، می تواند نیاز به تزریق انسولین را از میان بردارد. اگر به عنوان اقدامی پیشگیرانه از شیر شتر استفاده شود، می تواند همچنین از ابتلا به این بیماری در وهله اول جلوگیری کند.

سیستم ایمنی بدن

میزان بالای شگفت آوری از پروتئن و دیگر ترکیبات آلی در شیر شتر یافت می شود که برخی از آنها دارای قابلیت های ضد میکروبی قوی می باشند و این به این معناست که شیر شتر می تواند به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک کرده و بدن را سالم نگه دارد.

رشد

‌میزان بالایی از پروتئین های حیوانی موجود در شیر شتر، که بسیاری از آنها در شیر بز و گاو یافت نمی شوند، به تحریک رشد مناسب استخوان ها و دستگاه های بدن کمک می کند. پروتئین یکی از اساسی ترین ستون های زندگی است، و شیر شتر مقدار بالایی از آن را برای بدن فراهم می کند. در واقع، در بسیاری از فرهنگ ها، شیر شتر به نوزادان و کودکانی داده می شود که دچار سوءتغذیه هستند، چرا که می تواند سلامتی و تندرستی را به طرز چشم گیری بهبود دهد.

تحریک گردش خون

آهن یک جز‌ء حیاتی از گلبول های قرمز می باشد و مقدار بالای آهن موجود در شیـر شتر، باعث می شود این شیر برای جلوگیری از کم خونی بسیار ایده آل باشد. شیـر شتر همچنین می تواند جریان خون و اکسیژناسیون دستگاه های بدن و جوارح را افزایش دهد. شیر شتر می تواند بعد از زایمان، جراحت، یا دوره سوء تغذیه، به حفظ سلامت بدن کمک کند.

درمان اوتیسم

غلظت بالای ترکیبات آلی خاص، به داشتن اثرات قدرتمندی بر روی سیستم عصبی معروف است، و حتی میتواند از اختلالات خودایمنی خاص جلوگیری کند. مطالعات متععدی نشان داده اند که مصرف منظم شیـر شتر باعث می شود علائم اوتیستیک کاهش یافته و یا به طور کامل پاک شوند. اگرچه مسیر دقیق دستیابی به این نتیجه ناشناخته است، ولی این امر درمانی گرانبها برای این درد غم انگیز است.

واکنش های آلرژیک

مصرف منظم شیـر شتر ارتباط مستقیمی با کاهش واکنش های آلرژیک دارد. علاوه بر این، شیر شتر واکنش های نارسایی لاکتوز در شیر گاو را ایجاد نمی کند، چرا که تفاوت قابل توجهی در ساختار شیمیایی آن وجود دارد.

سلامت قلب

شیـر شتر با چنین مجموعه ای سالم و وسیع از اسیدهای چرب، می تواند تعادل کلسترول در بدن را تا حد زیادی بهبود بخشد. شیـر شتر با کاهش کلسترول بد (LDL) در بدن به کاهش تصلب شرایین (سختی رگها)، حملات قلبی و سکته کمک کرده و حتی فشار خون را در افرادی که به طور منظم مصرف می کنند کاهش می دهد.

* هیچ عوارض جانبی یا خطرات شناخته شده ای در شیر شتر وجود ندارد، از جمله بسیاری از مسائل سلامتی که از مصرف شیر گاو و بز ایجاد می شود. شیر شتر سالم ترین گزینه موجود است، از دوران نوزادی تا دوران پیری.


ترجمه شده توسط تیم ترجمه گیاه یاب

منبع: organicfacts.net

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید