خواص شیر بادام

0
633

شیر بادام محبوب‌ترین شیر گیاهی در ایالات متحده است. این شیر سرشار از مواد مغذی سالم می‌باشد، اما در مقایسه با مغز بادام فیبر بسیار کمتری دارد. در این مطلب به بررسی خواص شیر بادام می‌پردازیم. با گیاه یاب همراه باشید.

خواص شیر بادام
بسیار مغذی است

اگرچه این شیر به اندازهٔ شیر گاو مغذی نیست، اما معمولا به این محصول ویتامین دی، کلسیم و پروتئین اضافه میشود تا از نظر محتوای غذایی بیشتر شبیه شیر گاو شود.

شیر بادام به طور طبیعی سرشار از برخی ویتامین‌ها و مواد معدنی – به ویژه ویتامین ای – است.

کم‌کالری است

اگرچه مغز بادام ۵۰ درصد چربی بوده و کالری زیادی دارد، اما محصول شیر بادام یک نوشیدنی کم‌کالری است. این بدین معناست که می‌توانید بدون نگرانی از اصافه وزن، این شیر را در مقادیر زیادی مصرف کنید.

قند خون را بالا نمی‌برد

بسیاری از محصولات شیر بادام حاوی شکر اضافه هستند. اگر شیر بادام شکر اضافه نداشته باشد، میزان کربوهیدرات آن بسیار کم خواهد بود. در واقع شیر بادام شیرین نشده به کنترل قند خون کمک میکند.

شیر بادام لبنیات نیست

شیر بادام حاوی شیر گاو یا سایر محصولات حیوانی نیست و گزینه‌ای عالی برای گیاهخواران مطلق (وگان) و کسانی که به شیر گاو حساسیت دارند می‌باشد.

همچنین بسیاری از مردم به عدم تحمل لاکتوز دچار هستند و نمی‌توانند شیر گاو را هضم کنند. شیر بادام هیچگونه لاکتوزی ندارد و برای این افراد مناسب است.

سایر خواص شیر بادام

  • شیر بادام غنی شده ممکن است استخوان‌ها را تقویت کند
  • خطر بیماری قلبی را کاهش می‌دهد
  • شیر بادام غنی شده سرشار از ویتامین دی است
منبعmedicalnewstoday.com
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید