خواص سیر برای لاغری

0
402

آیا سیر برای لاغری مفید است؟ اگر این سوال ذهن‌تان را مشغول کرده و به دنبال پاسخی برای آن هستید، ابتدا باید از ترکیبات و میزان کالری موجود در سیر آگاه شوید. با ما همراه باشید تا به بررسی این مادۀ غذایی قوی بپردازیم.

سیر برای لاغری

کالری سیر چقدر است؟

سیر یک مادۀ غذایی مقوی است که متراکم از مواد مغذی مختلف می‌باشد و فواید فراوانی برای سلامتی ما دارد. هر حبه از سیر تنها ۵ کالری دارد و از آنجایی که در اغلب دستورهای غذایی نهایتا ۵ یا ۶ حبه سیر استفاده می‌شود، شما می‌توانید به راحتی سیر را به رژیم غذایی روزانۀ خود اضافه کرده و اصلا نگران افزایش کالری دریافتی‌تان نباشید. در واقع مصرف سیر برای لاغری و کاهش وزن مفید است.

برای کسانی که نگران سایر جنبه‌های تغذیه‌ای سیر می‌باشند، باید بگوییم که این مادۀ غذایی ۰ گرم چربی و ۰ گرم کلسترول دارد، که این باعث می‌شود تا به گزینه‌ای عالی برای تضمین سلامت قلب تبدیل شود. متاسفانه محتوای پروتئین سیر نیز کم است و در هر حبه از آن تنها ۰.۲ میلی‌گرم پروتئین یافت می‌شود.

به یاد داشته باشید که ارزش واقعی سیر در میزان پروتئین، چربی، کربوهیدرات یا کالری آن نیست؛ بلکه مربوط به مواد معدنی و ویتامین‌هایی می‌باشد که با تراکمی بالا در سیر یافت می‌شوند. سیر سرشار از منیزیم، ویتامین ث، مس و ویتامین ب۶ می‌باشد. برای اینکه میزان دریافت این مواد معدنی و ویتامین‌ها را افزایش دهید، باید مقدار مناسبی از سیر را مصرف کنید. همچنین سیر حاوی ترکیبات فرار و آنتی‌اکسیدان‌ها است. ترکیب فعال موجود در سیر «آلیسین» نام دارد که آنتی‌اکسیدانی قوی بوده و اثر مثبتی بر سیستم گوارش، قلب و عروق، گردش خون و سیستم ایمنی بدن می‌گذارد. سایر ترکیبات سولفوریکِ موجود در سیر نیز می‌توانند اثراتی مشابه را بر روی سلامتی کلی بدن داشته باشند.

تیم ترجمۀ گیاه یاب
منبع: organicfacts.net
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید