خواص روغن خراطین برای عضلات

0
1056

خواص روغن خراطین در اغلب مقالات به اثرات آن بر رشد عضلات و فوایدش برای بدنسازان خلاصه می‌شوند. اما آیا واقعا این روغن گیاهی برای افزایش حجم عضلات موثر است؟ چه تحقیقاتی پیرامون اثرات این روغن انجام شده است؟ در این مطلب به همراه دکتر محمد فصیحی دستجردی، متخصص طب سنتی به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

خواص روغن خراطین

آیا خواص روغن خراطین حقیقتا برای حجم‌دهی عضلات موثر است؟

ما منکر خاصیت حجم‌دهی و رشد بافت عضلات با استفاده از روغن خراطین نمی‌شویم اما این را هم می‌گوییم که مصرف این روغن و افزایش حجم عضلات ناشی از آن، واقعا به اندازه‌ای که ادعا می‌شود نیست. در واقع احساس می‌کنیم که قدری درباره خواص روغن خراطین اغراق شده است و این همه معجزه‌ای که مردم توقع دارند براساس ادعای تبلیغات، توسط روغن خراطین رخ دهد، عملی نیست.

قدرت خواص روغن خراطین به چه صورت است؟

در طبیعت، هر چیزی دارای مزاج خاصی است. روغن خراطین هم مانند سایر مواد، مزاج مخصوص به خود که همان گرم و تر باشد را دارد. از نظر طب سنتی، تمام مواد دارای مزاج تر (چه گرم و تر و چه سرد و تر)، خاصیت چاق‌کنندگی دارند. مثال ساده‌تر اینکه اگر ما بخواهیم فرد لاغری را براساس آموزه‌های طب سنتی چاق کنیم، مصرف خوراکی‌هایی با طبع مرطوب مانند عسل، انجیر، شیره انگور یا حتی کاسنی را به او پیشنهاد می‌دهیم تا رطوبت موجود در این مواد، به افزایش وزن او کمک کند. روغن خراطین هم دقیقا به دلیل همین مرطوب بودن مزاجش می‌تواند تا حد محدودی منجر به افزایش حجم در قسمت‌های مختلف بدن شود.

استفاده از روغن خراطین برای حجم دهی عضلات

روغن خراطین، محصولی برای استفاده موضعی است و نه خوراکی. نحوه استفاده از آن هم به این صورت است که ابتدا باید محدوده مورد نظر را با یک دستمال کمی زبر، مقداری ماساژ دهید تا خون‌رسانی به بافت عضلات آن قسمت از بدن بیشتر شود. سپس مقدار محدودی از روغن خراطین را روی آن بخش از بدن ماساژ دهید تا جذب مناسبی صورت گیرد. اگر قرار است از این روغن برای افزایش حجم بافت سینه استفاده کنید، بهتر است قبل از مصرف زیر نظر متخصص طب سنتی در آن قسمت از بدن بادکش انجام دهید تا با افزایش خونرسانی، بهترین نتیجه را بگیرید. البته بازهم تاکید می کنم که نباید توقع معجزه از این روغن داشته باشید.

یکبار مصرف کافی است؟

به هیچ عنوان. برای رسیدن به هدف، باید حداقل ۴۰ روز از شروع مصرف روغن خراطین بگذرد تا نشانه‌هایی از رشد بافت را مشاهده کنید. حدود ۳ تا ۶ ماه هم طول می‌کشد که اثر استفاده از این روغن تکمیل شود.

آیا اثر استفاده از این روغن موقتی است؟

خیر. همان اثر محدودی هم که روغن خراطین بر رشد عضلات مورد نظر دارد، دائمی خواهد بود زیرا ما با رشد بافت مواجه هستیم و از بین رفتن اثر این رشد به چاق و لاغر شدن عمومی خود فرد بستگی دارد.

به نظر شما هر فردی می‌تواند بدون دغدغه از این روغن برای حجم دادن به گونه‌ها، لب‌ها، باسن یا سینه استفاده کند یا ممکن است عوارضی در اثر مصرف این محصول برای ما ایجاد شود؟

استفاده خودسرانه، بیجا و بی‌رویه از هیچ محصولی به هیچ عنوان و به هیچ فردی توصیه نمی‌شود. اگر فردی بدون اینکه نیاز به افزایش حجم در قسمتی از بافت بدن خود داشته باشد، اقدام به مصرف روغن خراطین کند، ممکن است از آن طرف بام بیفتد و دچار چاقی‌های موضعی شود. از طرف دیگر، ممکن است برخی از افراد، به خصوص آنهایی که خودشان طبع گرمی دارند، با استفاده از این روغن دچار جوش یا التهاب‌های پوستی شوند.

عارضه دیگر برای افرادی با پوست‌های حساس، حساسیت دادن به این روغن است که در صورت بروز هرگونه واکنش پوستی، باید مصرف روغن را بلافاصله قطع کرد. در نهایت، عارضه‌ای که نباید از کنار آن گذشت، ایجاد نافرمی در بافت عضلات است. مثلا ممکن است گونه راست شما به اندازه گونه چپ‌تان به این روغن جواب ندهد و با استفاده از آن، دچار عدم تقاون در صورت‌تان شوید. به دلیل تمام این موارد ذکرشده، ما نمی‌توانیم مصرف روغن خراطین را به صورت خودسرانه به همه افراد پیشنهاد کنیم.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید