خواص ذرت بو داده برای سلامتی

0
638

ذرت بو داده یا همان پاپ کورن ( Popcorn ) به دانه های نوع خاصی از ذرت می‌گویند که در اثر حرارت دیدن به نوعی شکوفه می‌زنند. ذرت بو داده یکی از محبوب‌ترین تنقلات و خوراکی‌ها در سرار جهان میباشد. جالب است بدانید محققان معتقد هستند که پاپ کورن خواص بسیار فوق‌العاده‌ای برای سلامتی انسان دارد و مصرف آن را پیشنهاد می‌کنند. با گیاه یاب همراه باشید.

ذرت بو داده

دانشمندان به تازگی کشف کردند که ذرت بوداده حاوی مقدار زیادی آنتی اکسید است که بدن را در برابر تومورهای سرطانی، التهاب، بیماری های قلبی و عروقی حفظ می کند.

دانشمندان پیشتر معتقد بودند این مواد بیشتر در میوه و مرکبات وجود دارد اما پژوهش انجام شده توسط دانشمندان آمریکایی حاکیست، یک کیسه ذرت بوداده حاوی سیصد میلیگرم آنتی اکسیدان Polyphenols می باشد که همین مقدار در یک کیسه میوه فقط ۱۶۰ میلیگرم است.

کارشناسان معتقدند آب زیاد در سبزیجات و مرکبات باعث کاهش این مواد آنتی اکسیدان می شود اما میزان آب در ذرت بوداده بیش از ۴ درصد نیست.

کارشناسان توصیه می کنند که خوردن ذرت بوداده باعث احیای بدن شده و پولیفنول داخل آن حاوی الیاف و ویتامین “ب” است که اگر به آن قند یا نمک اضافه نشود، به متعادل شدن قند خون و ترشح انسولین کمک کرده و باعث لطافت پوست می شود.

ذرت بو داده سرشار از پروتئین و فسفر

پاپ کورن حاوی پروتئین و فسفر قابل توجهی است و نسبت به میان وعده های ناسالم دیگری است که می‌خورید یک میان وعده‌ی فوق‌العاده محسوب می‌شود. باید بدانید که میزان آهن موجود در پاپ کورن حتی بیشتر از اسفناج و تخم مرغ است.

وزن ایده آل

اگر به دنبال وزن ایده آل و لاغری هستید پاپ کورن را دریابید. یک فنجان ذرت بو داده حاوی فقط ۳۱ کالری است. البته باید حواستان باشد که خودتان در منزل پاپ کورن سالم یعنی بدون اضافه کردن روغن و کره و نمک زیاد تهیه کنید. در این صورت پاپ کورن تان بدون قند و بدون چربی و حاوی کالری کمی است. به بدنتان انرژی داده و زود سیرتان می‌کند. برای همین نیازی به پرخوری ندارید.

پاپ کورن گلوتن ندارد

این هم یک خبر خوب برای افرادی که به گلوتن حساسیت دارند و دنبال مواد غذایی بدون گلوتن هستند. می‌توانید پاپ کورن را به جای نان سوخاری و مواد غذایی حاوی گلوتن دیگر روی مرغ و ماهی یا داخل سالادهایتان بریزید و از خواص آن بهره‌مند شوید.

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید