خواص دارچین برای سلامتی

0
532

دارچین از نظر طعم و بو و خواص درمانی یکی از محبوب ترین ادویه های موجود است. اگرچه روغن دارچین فواید زیادی برای سلامتی دارد اما در برخی موارد میتواند موجب تحریک و واکنش های آلرژیک نیز باشد. در نتیجه مردم مصرف دارچین را به استفاده از روغن آن ترجیح میدهند. در این مقاله به خواص دارچین برای سلامتی و همچنین روغن آن اشاره می کنیم.

خواص دارچین برای سلامتی

به گزارش گیاه یاب به نقل از «ارگانیک فکتس» امروزه در سراسر جهان از دارچین برای درمان انواع مشکلات سلامتی مانند مشکلات تنفسی، آلودگی خون، اختلالات قاعدگی و مشکلات قلبی گوناگون استفاده میشود. مهمترین قسمت دارچین چوب آن می باشد که میتواند به روش های مختلف مورد استفاده قرار گیرد.

خواص دارچین برای سلامتی

از فواید دارچین برای سلامتی میتوان به خواص ضد باکتریایی، ضد قارچی، ضد میکروبی، منقبض کنندگی و ضد انعقادی آن اشاره کرد. دارچین سرشار از مواد معدنی ضروری مانند منگنز،آهن و کلسیم و حاوی مقدار فراوانی فیبر نیز می باشد.

در اینجا به بخشی از خواص دارچین برای سلامتی اشاره می کنیم:

تقویت عملکرد مغز

دارچین عملکرد مغز را تقویت کرده و توانمندی آن را بالا برده و به برطرف کردن تنش های عصبی و ضعف حافظه کمک میکند. طبق تحقیقات به عمل آمده در دانشگاه ویرجینای غربی در آمریکا اثبات شده است که رایحه دارچین قابلیت تقویت عملکرد مغز را دارد.یک تیم تحقیقاتی به سرپرستی دکتر پی زلادز پی برده است افرادی که دارچین مصرف میکنند از نظر عملکردهای ذهنی مانند میزان توجه،بازشناسی حافظه بالقوه،کارکرد حافظه و سرعت واکنش های بصری در سطح بالاتری قرار دارند.

تصفیه و افزایش گردش خون

دارچین به تصفیه خون کمک میکند به همین دلیل یک درمان بسیار موثر برای جوش های پوستی محسوب میشود.

از آنجایی که دارچین حاوی یک ترکیب رقیق کننده خون می باشد به افزایش گردش خون کمک میکند.افزایش گردش خون به طورقابل توجهی موجب کاهش درد شدهو تولید اکسیژن سلول های بدن را افزایش می دهد. به همین دلیل منجر به بهبود فعاایت های متابولیکی میشود.با مصرف مداوم دارچین خطر ابتلا به حملات قلبی بسیار کاهش می یابد.

کاهش وزن

تحقیقات حاکی از آن است که مصرف دارچین موجب کاهش اثرات غذاهای پرچرب و خطرات ناشی از آسیب های قلبی عروقی میشود.

کنترل دیابت

دارچین قابلیت کنترل قند خون را داردو مصرف آن برای بیماران دیابتی بسیار مفید است.دارچین نیاز بیماران دیابتی را به تزریق انسولین تا حدودی  کاهش میدهد.تحقیقات نشان میدهد که مصرف دارچین به ویژه برای بیماران مبتلا به دیابت نوع دو بسیار مفید است.بیماران مبتلا به دیابت نوع دو قادر نیستند انسولین بدن خود را به درستی تنظیم کنند.پژوهشگران موسسه تحقیقاتی کشاورزی و تغذیه انسانی در بلتسویل مریلند درمورد تاثیرات مواد غذایی حاوی دارچین بر تنظیم قند خون مطالعه کرده و پی برده اند کهدارچین حاوی مقدار فراوانی پلی فنول محلول در آب به نام MSH است.این ترکیب به طور همزمان با انسولین فعالیت کرده و موجب میشود دارچین در بهبود سلامتی به صورت موثرتری عمل کند.

درمان بیماری های عفونی

دارچین به دلیل خواص ضد قارچی،ضد باکتریایی،ضد ویروسی و عفونت زدایی به درمان عفونت های خارجی و داخلی به گونه موثری کمک میکند همچنین موجب از بین رفتن میکروب های کیسه صفرا و باکتری های موجود در عفونت های استفاده میشود.

تیم ترجمۀ گیاه یاب
منبع: organicfacts.net
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید