خواص برگ پاپایا

0
615

ثابت شده است که آب برگ پاپایا برای درمان تب دنگی مفید می‌باشد، اما خواص برگ پاپایا به این مورد ختم نمی‌شوند. با گیاه یاب همراه باشید تا به بررسی سایر خواص برگ پاپایا بپردازیم.

خواص برگ پاپایا

ضد مالاریا

برگ پاپایا حاوی ترکیبات ضد مالاریا است و آب گرفته شده از این برگ در نقاط مختلف جهان به‌عنوان یک مادۀ پیشگیری‌کننده برای جلوگیری از مالاریا استفاده می‌شود.

ضد سرطان

بر اساس تحقیقات، آب برگ پاپایا حاوی آنزیم‌هایی است که خواص ضد سرطانی قدرتمندی دارند و می‌توانند به مبارزه با طیف عظیمی از تومورها نظیر تومورهای سرطان دهانه رحم، سرطان سینه، سرطان کبد، سرطان ریه و سرطان لوزالمعده بپردازند. نکتۀ جالب این است که خواص ضد سرطانی برگ پاپایا عوارض جانبی سمی بر روی بدن ندارند.

مواد مغذی

برگ‌های پاپایا حاوی مواد مغذی مهمی نظیر ویتامین‌های آ، ب۱، ث و ای، کالری، پروتئین، کربوهیدرات، کلسیم، فسفر، آهن و آب هستند. برگ پاپایا حاوی نوعی آنزیم مهم به نام پاپین است که از طریق تجزیه کردن پروتئین‌ها به طور طبیعی، به فرآیند هضم کمک می‌کند.

ترکیبات فعال

یکی از خواص برگ پاپایا این است که حاوی بیش از ۵ نوع ترکیبات فعال از جمله کارپین می‌باشد. این ترکیب میکروارگانیسم‌هایی نظیر قارچ، کرم‌ها، انگل‌ها و باکتری‌ها را مهار کرده و از تشکیل سلول‌های سرطانی جلوگیری می‌کند. استفاده از برگ‌های پاپایا بدلیل داشتن تانین‌ها، در طب گیاهی امری رایج است و برای از بین بردن کرم‌های روده و محافظت از روده در برابر عفونت تجویز می‌شود. این باعث می‌شود تا کرم‌ها نتوانند خودشان را به دیوارۀ روده بچسبانند.

مبارزه با عفونت ویروسی

یکی از خواص برگ پاپایا توانایی آن در مبارزه با عفونت‌های ویروسی شایع نظیر ویروس سرماخوردگی است. استفاده از این برگ‌ها روشی طبیعی برای تولید دوبارۀ گلبول‌های سفید خون و پلاکت‌‌ها است.

چربی‌سوزی

جوشاندۀ برگ‌های تازه پاپایا به همراه برش‌های پرتقال می‌توانند به چربی سوزی کمک کنند. در واقع آب برگ پاپایا یک عامل کاهندۀ عالی است.

کاهش درد قاعدگی

آب برگ پاپایا در تسکین درد قاعدگی موثر است. برای این منظور، یک برگ پاپایا را به همراه تمر هندی و نمک درون یک لیوان آب ترکیب کرده و بجوشانید. بعد از خنک شدن معجون، آن را میل کنید.

خواص برگ پاپایا برای پوست

  • آب برگ پاپایا نسبت به خودِ میوه پاپایا، محتوای بالاتری از ویتامین‌های آ و ث را دارد که هر دو برای بهبود سلامت پوست مفیدند.
  • آب برگ پاپایا به‌عنوان یک پاک‌کننده پوست عمل می‌کند. وجود ترکیبات کارپین در این برگ‌ها به مهار کردن میکروارگانیسم‌ها و سایر سموم در بدن کمک می‌کنند.
  • آب برگ‌های پاپایا برای درمان اگزما موثر است. می‌توانید این آب را بر روی نواحی مورد نظیر پوست بمالید.
  • آب برگ پاپایا تازه به بهبود زخم‌های باز کمک می‌کند.
  • آب شبیه به شیر که از نوکِ برگ‌های پاپایا بدست می‌آید، می‌تواند پوست سفت شده یا میخچه‌های پا را نرم کند.
منبعstylecraze.com
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید