خواص اکالیپتوس و روش‌های استفاده از آن

0
908

اکالیپتوس گیاهی خوشبو با طبیعتی خنک است که از آن استفاده‌های فراوانی می‌شود. اغلب مردم اکالیپتوس را بعنوان طعمی از آدامس می‌شناسند. شما می‌توانید با تهیه‌ی برگ‌های این گیاه و استفاده از آنها، بسیاری از مشکلات سلامتی به خصوص اختلالات تنفسی را بهبود دهید. در ادامه به بررسی خواص اکالیپتوس و روش‌های استفاده از آن می‌پردازیم. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

خواص اکالیپتوس

خواص اکالیپتوس چیست؟

اکالیپتوس یک گیاه قدرتمند که در درمان مشکلات تنفسی بسیار سودمند و مورد استفاده است. این گیاه دارای خواص ضد التهابی است که می تواند التهابات  ناحیه بینی و گلو را از بین ببرد. هنگام استحمام اگر یک شاخه از این گیاه را در حمام داشته باشید به سادگی بخور این گیاه مفید را استنشاق خواهید کرد.

بخور اکالیپتوس

هنگام بخور اکالیپتوس برگ های این گیاه از طریق حرارت تحریک شده و روغن های مفید در برگها از طریق بخار تبخیر می شوند. و شما هنگامی که  استحمام می کنید از این بخور استنشاق می کنید و تمامی دستگاه تنفسی تان را تمیز می کنید.

دوش اکالیپتوس بسازید

به عطاری محل بروید و اکالیپتوس تازه تهیه کنید. البته خوشبختانه در ایران این درخت تقریبا به فراوانی در تمام کوچه و خیابان ها وجود دارد!

یک یا چند شاخه از آن را با یک نخ محکم ببندید و سر نخ را به دوش حمام گره بزنید. طوری که آب دوش مستقیم روی برگهای اکالیپتوس نریزد. فقط کافی است گرما و بخار آب داغ که در حمام می پیچد عطر اکالیپتوس را در فضا پراکنده کند. اکالیپتوس را تا یک هفته می توانید در حمام نگهداری کنید.

با شروع فصل سرما و تشدید آلودگی هوا این بخور تا حد زیادی دستگاه تنفسی شما را پاکیزه و بدون التهاب نگاه می دارد.

نت‌نوش
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید