خواص آب زنجبیل برای تندرستی

0
663

مطمئنا بارها در مقالات و مطالب مختلف دربارۀ خواص زنجبیل خوانده‌اید و می‌دانید که این سبزی ریشه‌ای ارزشمند می‌تواند در درمان بسیاری از بیماری‌ها و عارضه‌ها مفید مواقع شود. اما دربارۀ خواص آب زنجبیل چه اطلاعاتی دارید؟ تحقیقات نشان می‌دهند که آب زنجبیل نیز همانند خودِ زنجبیل می‌تواند فواید بی‌نظیری داشته و به بهبود بسیاری از مشکلات کمک شایانی کند. در این مطلب به بررسی بیشتر این موضوع می‌پردازیم. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

خواص آب زنجبیل

آرامش معده

زنجبیل درد و همچنین گاز معده را کم می‌کند. عامل درد معده شما هر‌ چه که باشد (گاز معده، گرفتگی عضلانی، و حتی اسهال و تهوع) خواص آب زنجبیل آن را کاهش می‌دهد.

کاهش درد‌ عضلانی

حتما این نوشیدنی را خصوصا بعد از اتمام کار روزانه بخورید. کوفتگی بدن بعد از انجام کارهای روزانه با خوردن این نوشیدنی خیلی کمتر می‌شود. این امر به‌خاطر وجود عوامل ضد‌التهابی در زنجبیل است.

سلامت مغز

زنجبیل حاوی ترکیبی بنام شوگائول است که از مغر حمایت می‌کند و با مهار‌کردن تولید مواد شمیایی در مغز که به نورون‌ها آسیب می‌رسانند، سلامتی مغز را حفظ می‌کند.

جلوگیری از آنفلوآنزا

نوشیدن روزانه آب‌زنجبیل نخستین خط دفاعی در برابر آنفلوآنزا‌ست. زنجبیل حاوی ترکیبات ضد قارچ، ضد سموم و ضد ویروس است که قدرت سیستم دفاعی بدن را افزایش می‌دهند. به نظرتان این دقیقا به معنای دور کردن بیماری آنفلوآنزا از بدن نیست؟

رفع سر‌درد

آب به تنهایی برای رفع سر‌درد خیلی خوب است، زنجبیل هم همین‌طور. فکرش را بکنید که حالا مخلوط این دو با سر‌درد چه می‌کنند. یک مسکن فوق‌العاده!

کاهش بیماری قلبی

گرچه هنوز تحقیقات در این زمینه کامل نشده، دانشمندان متوجه شده‌اند که بین مصرف زنجبیل و کاهش بیماری‌های قلبی رابطه‌ای وجود دارد.

رفع تهوع صبحگاهی

اگر باردار هستید و از تهوع‌های صبحگاهی رنج می‌برید، آب‌زنجبیل درست مثل ویتامین B۶ حالت تهوع را تقریبا فوری از بین می‌برد. پیشنهاد ما این است که هم شب‌ها و هم صبح‌ها این مایع معجزه‌گر را بنوشید!

تسکین آرتروز

خواص آب زنجبیل و ضدالتهابی بودن آن به کاهش دردهای ناشی از نقرس، استئوآرتریت و آرتریت روماتوئید کمک می‌کند. نوشیدن یک لیوان آب ‌زنجبیل یک راه ساده و خوشمزه برای درمان بیماری دردناک آرتروز است.

مبارزه با سرطان

نوشیدن روزانه یک لیوان آب‌ زنجبیل شانس شما در ابتلا به سرطان‌ پستان، سرطان‌ کولون، سرطان‌ تخمدان، سرطان‌ پوست، سرطان‌ پانکراس و سرطان‌ پروستات را کاهش می‌دهد.

معجون آب و زنجبیل

بخش عمده بدن را آب تشکیل می‌دهد و به همین خاطر آب‌رسانی کافی به آن، برای سلامتی خیلی اهمیت دارد. آب همچنین وضعیت پوست را بهبود می‌بخشد. دیگر دلیلی وجود ندارد که هر روز مخلوط آب حیات‌بخش و زنجبیل معجزه‌گر را ننوشید!

سلامتیسم
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید