خشونت صدا را چگونه درمان کنیم

0
515

عوامل متعددی می‌توانند در خشن شدن صدا و اختلال تارهای صوتی نقش داشته باشند. به طور مثال صحبت کردن برای مدت زمان زیاد، فریاد زدن یا حتی آواز خواندن می‌توانند باعث تغییر تارهای صوتی و در نهایت خشونت صدا شوند. همچنین مصرف برخی مواد غذایی و نوشیدنی‌ها و مصرف سیگار نیز از مواردی هستند که بر کیفیت صدا تاثیر می‌گذارند. در ادامه با گیاه یاب همراه باشید تا روش‌های طبیعی برای درمان خشونت صدا را معرفی کنیم.

خشونت صدا

زنجبیل

زنجبیل گیاهی موثر برای مقابله با صدای خشن است. برای این منظور باید زنجبیل را ریز خُرد کنید و آن را در یک فنجان آب گرم بریزید پس از گذشت ۱۰ دقیقه این محلول را صاف، کمی عسل به آن اضافه و روزانه سه بار میل کنید.

عسل

عسل برای درمان خشونت صدا بسیار موثر است؛ برای این منظور باید یک تا ۲ قاشق غذاخوری عسل و مقداری پودر فلفل سیاه را در یک لیوان آب گرم بریزید و این محلول را روزانه چند بار بنوشید.

سرکه سیب

سرکه سیب نقش موثری در رفع خشونت صدا دارد؛ برای برطرف کردن خشونت صدا با استفاده از سرکه سیب باید یک قاشق چای‌خوری سرکه سیب را در یک لیوان آب گرم بریزید و این محلول را روزانه چند بار میل کنید؛ همچنین می‌توانید محلولی با نسبت مساوی از سرکه سیب و آب تهیه و روزانه ۲ بار آن را غرغره کنید.

غرغره آب نمک

برای باز شدن صدا باید یک قاشق چای خوری نمک را در یک لیوان آب گرم بریزید؛ سپس این محلول را خوب هم بزنید و روزانه ۲ تا سه بار آن را غرغره کنید.

فلفل

مصرف فلفل کمک شایانی به رفع عفونت گلو می‌کند؛ برای این منظور باید یک چهارم قاشق چای‌خوری پودر فلفل هندی و آب نصف لیمو را به یک لیوان آب گرم اضافه سپس آن را میل کنید.

لیمو

لیمو تاثیر بسزایی در از بین بردن صدای خشن دارد؛ برای این منظور باید یک قاشق غداخوری عسل و یک قاشق غذاخوری آب لیمو را در یک لیوان آب ولرم بریزید و روزانه چند بار این محلول را بنوشید.

سیر

برای رفع گرفتگی صدا با استفاده از سیر باید چند قطره روغن سیر را در یک چهارم فنجان آب گرم بریزید و روزانه ۲ بار این محلول را غرغره کنید.

هل

برای درمان صدای خشن با استفاده از هل باید مخلوط یک قاشق چای‌خوری دارچین و هل را در یک لیوان آب گرم بریزید؛ سپس این محلول را به خوبی مخلوط و روزانه ۲ بار آن را غرغره کنید.

باشگاه خبرنگاران
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید