خاصیت روغن سیر برای رشد مجدد مو

0
518

سیر سرشار از آنتی‌اکسیدان‌ها و ترکیبات مفید است که می‌توانند سلامتی انسان را در ابعاد مختلفی بهبود دهند. یکی از روش‌های موثر برای بهره‌مند شدن از خواص این گیاه دارویی، مصرف روغن سیر است. شاید مهم‌ترین خاصیت این روغن مربوط به تقویت و رشد مجدد مو باشد. در این مطلب به بررسی این موضوع و روش‌های استفاده از روغن سیر برای بهبود سلامت مو می‌پردازیم. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

روغن سیر

روش‌های تهیه روغن سیر برای تقویت مو

روش اول:

هیچ چیز نمی تواند راحت تر از این دستور برای تهیه روغن سیر باشد. برای تهیه این روغن ابتدا باید سیر را رنده کرده و در روغن زیتون گرم بریزید. دقت کنید که روغن باید گرم باشد نه داغ. در صورتی که داغ باشد سیر سرخ شده و خواص خود را از دست می دهد. میزان ترکیب این دو ماده به ازای هر قاشق غذا خوری روغن یک حبه سیر است. این روغن را می توانید یک الی دو هفته در یخچال نگهداری کنید. برای افزایش طول عمر روغن و جلوگیری از خراب شدن آن، روغن را در ظرف شیشه ای تیره ریخته و درون یخچال نگهداری کنید.

روش دوم:

این روش تهیه روغن سیر ترکیبی از روغن های ضروری برای رشد مجدد مو است. این روغن می تواند مزایای بیشتری برای موهای شما داشته باشد. برای تهیه این روغن به مواد زیر نیاز دارید:

  • ۵  قاشق غذاخوری روغن سیر ( تهیه شده به روش بالا )
  • ۱ قاشق غذا خوری روغن نارگیل
  • ۱ قاشق غذا خوری روغن کرچک (که برای رشد مو بسیار مفید است)
  • یک‌دوم قاشق چای خوری اسانس رزماری (که از روغن های ضروری برای تقویت موها است)
  • ۱۰ قطره روغن درخت چای
  • این روغن ها را به خوبی با یکدیگر مخلوط کرده و خوب به هم بزنید. از این روغن نیز باید در ظرف شیشه ای تیره درون یخچال نگهداری کنید.
منبعپیام‌سلامت
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید