حفظ جوانی با بخور درمانی

156

نظریه های مختلفی درباره‌ی استفاده از بخور وجود دارد. برخی ها معتقدند بخور درمانی می تواند به رفع آکنه و جوش ها کمک کند. دستگاه های مخصوص بخور وجود دارند که در آرایشگاه ها از آن استفاده می شود و آرایشگران هم استفاده از بخور را به مشتریان توصیه می کنند. بخور می تواند برای درمان برخی مشکلات پوستی مانند اگزما مفید باشد و رطوبت کافی و مناسبی را به پوست برساند. می توان از برخی گیاهان دارویی هم در بخور استفاده و پوست را تغذیه کرد. اگر شما هم دوست دارید از بخور برای پوست خود استفاده کنید، حتما این مطلب را بخوانید. با گیاه یاب همراه باشید.

بخور درمانی

بخور درمانی چه تاثیری روی پوست دارد؟

وقتی پوست مدتی در معرض آب یا بخار آب قرار بگیرد، طبیعتا رطوبت را جذب می کند. حمام، استخر و سونای مرطوب همگی به پوست رطوبت می دهند. مثلا اگر ۱۰ تا ۱۵ دقیقه در حمام باشید، رطوبت کافی جذب پوست می شود و وقتی از حمام خارج می شوید، احساس می کنید پوستی شفاف تر و شاداب تر دارید، اما این حالت پوست بعد از گذشت زمان کوتاهی از بین می رود و پوست شما تبدیل به همان پوست قبلی می شود. برای اینکه پوستتان همیشه شفاف و با طراوت باشد، بخور درمانی را فراموش نکنید.

استفاده از بخور آن هم در آب و هوای خشک ایران راه حل بسیار کاربردی است. بخورهایی که در داروخانه ها به فروش می رسند به دو شکل هستند: یک نوع آن دستگاه های بخور آرایشی که باید کل صورت را به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه در دستگاه بگذارید تا پوست رطوبت مورد نیازش را جذب کند. بخار این دستگاه ها گرم و حتی داغ است که استفاده‌ی طولانی از آن می تواند برای جوانی و تازگی پوست مضر باشد. بهترین راه استفاده این است که صورت به طور مستقیم روی دستگاه بخور قرار نگیرد.

چطور از دستگاه استفاده کنیم؟

اگر از دستگاه های بخور برای مرطوب کردن پوست استفاده می کنید، باید روزی دو تا سه بار این کار را تکرار کنید تا پوست تان مرطوب شود. پس بهتر است یک راه حل عملی تر پیدا کنید تا در کنار انجام کارها و فعالیت های روزانه تان از پوست تان هم محافظت کنید. این راه حل زمان زیادی است که پیدا شده، آن هم استفاده از دستگاه های بخوری است که شما می توانید آن ها را در گوشه ای از فضای محیط خانه یا محل کارتان قرار دهید تا ۲۴ ساعته برایتان تولید بخار کند.

همچنین بخوانید :  نکاتی درباره طریقه درست نشستن

این بخورها به دو شکل بخار گرم و بخار سرد در محیط قابل استفاده هستند و شما با استفاده از این دستگاه می توانید در هر فصل از سال از آن استفاده کنید. اگر بخور ۲۴ ساعته در یک محیط روشن باشد، حدود ۷۰ تا ۸۰ درصد رطوبت به فضای شما اضافه می شود و شما به رطوبتی که پوست تان برای شاداب شدن نیاز دارد، می رسید. علاوه بر این، بخور بسیاری از بیماری های پوستی مثل اگزما را درمان می کند، زیرا درمان این بیماری ها بالا بردن رطوبت هواست و متاسفانه کسانی که دچار این بیماری ها می شوند، کودکانی هستند که خیلی راحت با استفاده از بخور درمان می شوند.

رابطه‌ی بخور درمانی و جوش!

بعضی ها اعتقاد دارند استفاده از بخور درمانی باعث از بین رفتن این جوش ها می شود، اما پزشکان این توصیه را به شما نمی کنند، زیرا وقتی شما به پوستتان رطوبت می رسانید مطمئنا مجراهای خروج چربی باریک تر می شوند و احتمال مسدود شدن شان بیشتر است؛ در نتیجه ممکن است نه تنها جوش ها از بین نروند، بلکه جوش های بیشتری هم در صورت شما پدیدار شود. پس استفاده از بخور راهی برای درمان جوش نیست.

نمدار نگهش دار!

حال که پوستتان را مرطوب کرده اید، سعی کنید این رطوبت را حفظ کنید. برای حفظ رطوبت پوست باید از کرم های چرب کننده و مرطوب کننده استفاده کنید. به این شکل که بعد از رساندن رطوبت به پوست زمانی که احساس کردید روزنه های پوست تان بسته و پوستتان شفاف شده، با توجه به نوع پوستتان از این کرم ها استفاده کنید.

با گیاهان پوست را زنده کنید

بعضی از خانم ها که از بخورهای آرایشی استفاده می کنند، در مخزنی که در این دستگاه وجود دارد، گیاهان دارویی می ریزند. به طور مثال از گل بابونه برای شفاف کردن پوست و گل ختمی برای نرم و لطیف کردن استفاده می کنند، اما پزشکان این مساله را رد می کنند، زیرا پوست خارجی که در معرض این بخار قرار می گیرد، بافت مرده است و این گیاهان نمی توانند تاثیری بر این لایه‌ی خارجی بگذارند. شفافیت و تازگی که شما بعد از استفاده از این گیاهان احساس می کنید همین حالتی است که بخار آب به صورت شما می دهد، البته این داروها برای بعضی بیماری های ریوی مفید هستند.

بنر تلگرام گیاه یاب

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید