جوان نگه داشتن پوست در تابستان

0
447

فصل تابستان نزدیک است و باید خودمان را برای هوای گرم آماده کنیم. یکی از مشکلات تابستان، که میتواند سلامت پوست را تحت تاثیر قرار دهد، شدت نور آفتاب است. بیش از حد قرار گرفتن در معرض اشعه های مضر خورشید مانند فرابنفش میتواند مشکلات جدی برای پوست به وجود آورد. در این نوشتار قصد داریم به بررسی مهمترین نکات برای جوان نگه داشتن پوست و مراقبت از آن بپردازیم. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

جوان نگه داشتن پوست

از پوست در برابر آفتاب محافظت کنید
به منظور محافظت پوست در برابر نور آفتاب سعی کنید در معرض نور خورشید قرار نگیرید، از کرم ضد آفتاب با پوشش بالا استفاده کنید، لباس‌های آستین بلند و شلوار به خصوص در فصول گرم بپوشید، از مرطوب کننده استفاده کنید.

این شکلی بخوابید تا پوست شما چروک نشود
وقتی در طول خواب شب در یک وضعیت خاص بخوابید در نتیجه آن چین و چروک هایی مشهور به “خطوط خواب” بر روی لایه‌های بالایی پوست شما ایجاد می‌شوند.

خوابیدن به پهلو منجر به ایجاد چین و چروک بر روی گونه‌ها و چانه شده و خوابیدن بر روی شکم چین و چروک هایی در اطراف ابرو ایجاد می‌کند.

جوان نگه داشتن پوست با ماهی قزل آلا
ماهی قزل آلا (به همراه دیگر ماهی‌های آب سرد) منبع بسیار خوبی از پروتئین‌ها بوده و حاوی مقدار زیادی از اسیدهای چرب امگا ۳ می‌باشد. کارشناسان تغذیه و متخصصان پوست اسیدهای چرب را برای تغذیه پوست ضروری دانسته و و به چاقی و جوانی صورت کمک می‌کند که درنتیجه می‌تواند به کاهش چین و چروک صورت کمک می‌کند.

عینک ضدآفتاب استفاده کنید
پوست دور چشم نازک بوده و در اثر نورآفتاب دچار چین و چروک می‌شود به همین دلیل استفاده از عینک آفتابی می‌تواند پوست اطراف چشم را از آسیب نور خورشید محافظت کرده و پوست شما جوانتر بماند.

صورتتان را بیش از حد نشویید
پوست چربی طبیعی دارد که با شست و شوی زیاد این چربی‌ها از بین رفته و چین و چروک در وست ایجاد می‌شود، برای وست صورت از صابون‌های حاوی مرطوب کننده یا ژل پاک کننده استفاده کنید.

ویتامین زیبایی را فراموش نکنید
مطالعات نشان داده اند که کرم‌های حاوی ویتامین C می‌تواند به کلاژن سازی پوست کمک کرده و آن را در برابر اشعه UVA و UVB محافظت کند همچنین به کاهش قرمزی، لکه‌های سیاه پوست کمک می‌کند.

ویتامین C یا همان اسید اسکوربیک بهترین درمان برای چین و چروک بوده و سعی کنید از مواد غذایی حاوی ویتامین C بیشتر مصرف کنید.

جوان نگه داشتن پوست با سویا
سویا ظاهر پوست خود را بهبود بخشیده و از آن محفاظت می‌کند، مطالعات نشان می‌دهد که سویا به عنوان یک مکمل به محافظت در برابر و حتی التیام برخی آسیب‌های نور خورشید به پوست کمک می‌کند.

قهوه و کاکائو دوست پوست شما
مطالعات نشان می‌دهد که کاکائو و قهوه با سطح بالایی از دو آنتی اکسیدان (اپی کتیچین و کاتچین) از پوست در برابر آسیب نور خورشید محافظت کرده و جریان خون به سلول‌های پوست را بهبود می‌بخشد، همچنین موجب آبرسانی و رطوبت بخش و لطافت پوست می‌شود.

باشگاه خبرنگاران

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید