جوان سازی پوست صورت با طب سوزنی

0
536

طب سوزنی یکی از قدیمی‌ترین روشهای درمانی است که در طب سنتی بسیاری از کشورهای کهن مورد استفاده قرار میگرفته و در حال حاضر نیز در کشورهایی همچون چین و ایران همچنان از آن استفاده میشود. یکی از کاربردهای جالب طب سوزنی که شاید بسیاری از افراد از آن بیخبر باشند، جوان سازی پوست صورت است. طب سوزنی میتواند چین و چروکهای پوستتان را در یک دوره درمانی کوتاه مدت از بین ببرد و رنگ و رویی تازه به پوستتان ببخشد. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

جوان سازی پوست صورت

دو ماده در طراوت و جوانی پوست نقش عمده دارند؛ الاستین و کلاژن. الاستین موجب انعطاف‌پذیری پوست می‌شود و کلاژن عامل رشد سلول‌های جوان پوست است.

انواع چین و چروک صورت

چین‌های کاذب: چین‌های کم عمق هستند که در اثر کاهش میزان آب و چربی پوست در نواحی اطراف چشم و دهان ایجاد می‌شوند.

چین‌های حقیقی: چین‌های حقیقی عمق بیشتری دارند و علت ایجاد آن‌ها کاهش محتوای کلاژن پوست است. این چروک‌ها معمولا در نواحی پیشانی، بین دو ابرو و خط خنده دیده می‌شوند.

چین و چروک ها را با طب سوزنی از بین ببرید

درمانگران طب سوزنی در مرحله‌ی اول با ایجاد تعادل و توازن در بدن افراد، میزان تحریک‌پذیری و هیجان‌پذیری آن‌ها را کنترل کرده، اضطراب و استرس را به حداقل می‌رسانند، کیفیت و کمیت خواب را تنظیم می‌کنند و در کنار آن، عملکرد اندام‌های درونی (که پوست آینه‌ی عملکردی آن‌هاست) را بهبود می‌بخشند. به این ترتیب به پیشگیری از بروز چین و چروک کمک می‌کنند تا بعدها به درمان آن نیازی نداشته باشید.

در مرحله‌ی بعد برای کاهش چین و چروک‌ها، با وارد کردن سوزن‌های مویی به پوست صورت، از طریق ایجاد زخم‌های میکروسکوپی در ناحیه‌ی مورد نظر موجب فعال شدن واکنش‌های التهابی و افزایش جریان خون در منطقه شده و پس از دو تا سه هفته، کلاژن‌سازی پوست را افزایش می‌دهند.

جوان سازی پوست صورت

چروک‌های کاذب در زمان کمی از بین می‌روند، زیرا یکی از اثرات طب سوزنی بر پوست، افزایش رطوبت و متعادل کردن چربی آن است که از طریق سوزن‌ها انجام شده و موجب بهبود چروک‌های کاذب می‌شود.

در مورد چروک‌های حقیقی و عمیق، بیشتر بیماران پس از جلسه‌های سوم و چهارم طب سوزنی شاهد روشن‌تر شدن پوست صورت و افزایش شفافیت آن خواهند بود و پس از جلسه‌ی هفتم و هشتم، چین و چروک صورت به شکل آشکاری کاهش می‌یابد.

تعداد جلسه‌های درمانی جوان سازی پوست صورت بسته به سن فرد و شدت عارضه متفاوت است، اما به طور متوسط به ۱۲ تا ۲۴ جلسه درمان نیاز است.

نکات جالب

تلفیق طب سوزنی با برخی روش‌های پزشکی مدرن در جوان سازی پوست صورت ، نکته‌ی ویژه‌ای است که درصد موفقیت درمان را افزایش می‌دهد. آب‌رسانی به پوست به شکل‌های مختلف و اصلاح برنامه‌ی غذایی از جمله روش‌هایی هستند که نقش چشمگیری در تقویت اثر طب سوزنی بر جوان‌سازی پوست دارند.

نیک‌ونو

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید