جلوگیری از بیماری قلبی با روزانه ۳۰ دقیقه ورزش

0
353

زندگی‌های امروزی به گونه‌ای هستند که تحرک مورد نیاز را از ما گرفته‌اند و نمی‌گذارند آنطور که لازم است جنب‌وجوش داشته باشیم. عدم داشتن تحرک در دراز مدت می‌تواند مشکلات فراوانی را به وجود آورد که یکی از آنها بیماری‌های قلبی می‌باشد. برای جلوگیری از بیماری قلبی ضروری است که همواره به میزان لازم تحرک داشته باشید. در ادامه بیشتر به این موضوع خواهیم پرداخت. لطفا با گیاه یاب همراه بمانید.

جلوگیری از بیماری قلبی

نشستن ساعات طولانی در مقابل کامپیوتر یا انجام کارهای شغلی پشت میزی، ریسک بیماری قلبی را افزایش می دهد. اما نتایج مطالعه جدید نشان می دهد بعد از هر نیم ساعت نشستن، تند راه رفتن به مدت ۲ دقیقه به شکل قابل توجهی میزان اسیدهای چرب را که منجر به گرفتگی عروق می شود کاهش می دهد.

مطالعات نشان می دهد افرادی که زمان زیادی در طول روز می نشینند در معرض خطر بالای بیماری قلبی، دیابت یا مرگ به هر علتی قرار دارند.

از سوی دیگر، پیاده روی های منظم کوتاه، ۳۰ دقیقه فعالیت فیزیکی مداوم، و یا هر دو باهم، می تواند سلامت متابولیکی فرد را بهبود بخشد.

مردیت پدی، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه اوتاگو، در این باره می گوید: «این یافته ها پیام سلامت مهمی را به همراه دارند؛ اگرچه نیم ساعت فعالیت در حد متوسط تا شدید بسیار برای سلامت مهم است، اما میزان محدود آن هم بعد از نشستن های طولانی می تواند در بلندمدت مثمرثمر باشد.»

مهر
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید