جایگزین‌های سالم برای بیکن

0
644

بیکن نوعی محصول گوشتی است که معمولا از گوشت خوک بدست می‌آید و در کشورهای غربی طرفداران فراوانی دارد. البته بیکن در سراسر جهان و در کشورهای مختلف در دسترس است و در کشورهای اسلامی از گوشت‌های جایگزین مانند مرغ، بوقلمون و… استفاده می‌شود. اما متاسفانه بیکن سرشار از نمک، چربی و افزودنی‌های مضر است که آن را به غذایی ناسالم تبدیل کرده‌اند. در این نوشتار قصد داریم شما را بهترین جایگزین‌های سالم بیکن آشنا کنیم.

بیکن

کره بادام زمینی

بیکن مهم‌ترین بخش ساندویچ‌های محبوب BLT (گوجه‌فرنگی-بیکن-کاهو) می‌باشد که طرفداران زیادی دارد. یکی از بهترین جایگزین‌های بیکن در این ساندویچ، کره بادام زمینی است که نه تنها ساندویچ شما را سالم‌تر کرده بلکه آن را کاملا گیاهی می‌کند.

آووکادو

همانند بیکن، آووکادو نیز سرشار از چربی است. اما چربی موجود در این میوه از نوع خوب و سالم بوده و همانند بیـکن مضر نمی‌باشد. شما می‌توانید بیکن را از سالاد‌ها و ساندویچ‌های خود حذف کرده و آووکادو را جایگزین کنید.

گوجه‌فرنگی خشک‌شده

گوجه‌ی خشک‌شده ظاهری شبیه به بیکن داشته و تُرد می‌باشد. می‌توانید گوجه‌های خشک‌شده را به راحتی به سالاد، پیتزا و ساندویچ‌ اضافه کنید.

قارچ

قارچ‌ها طعم و حالتی شبیه به گوشت دارند. می‌توانید آنها را کباب یا گریل کرده و به غذاهای مختلف اضافه کنید. همچنین قارچ سرشار از ترکیبات مغذی بوده و انتخابی عالی برای جایگزین کردن بیـکن می‌باشد.

موسیر خشک‌شده

چند موسیر را برش زده و همراه کمی نمک درون تابه بریزید و با یک روغن سالم مانند روغن نارگیل آنها را سرخ کنید. موسیرهای سرخ شده را می‌توانید به سالاد، ساندویچ، سوپ و… اضافه کنید.

فلفل‌ها

فلفل‌های پاپریکا و چیپتول هر دو مانند بیـکن طعمی دودی دارند. آنها را به سوپ و خوراک اضافه کنید تا از طعم و خواص آنها لذت ببرید.

پودر سوخاری

اگر به یک جایگزین تُرد احتیاج دارید که هنگام جویدن زیر دندان‌هایتان صدا ایجاد کند و حس خوردن بیـکن را منتقل کند، پودر سوخاری انتخابی خوب است. می‌توانید نمک و فلفل را به پودر سوخاری اضافه کرده و آنها را با یک روغن سالم سرخ کنید. البته بهتر است در مصرف پودر سوخاری زیاده‌روی نکنید و گزینه‌های قبلی که سالمتر هستند را در نظر داشته باشید.

مترجم: حسین حیدری
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید