توصیه‌های درمانی برای اعتیاد به الکل

0
331

نوشیدنی‌های الکلی بسیار محبوب بوده و روزانه توسط بسیاری از مردم سراسر جهان مصرف می‌شوند. اما متاسفانه مضرات این نوشیدنی‌ها فراوان است و مصرف زیاد آنها می‌تواند مشکلات سلامتی فراوانی را به وجود آورد. در این نوشتار قصد داریم به همراه یک روانشناس به بررسی توصیه‌های مهم برای درمان اعتیاد به الکل بپردازیم. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

اعتیاد به الکل

فیروزه جعفری، روانپزشک با تاکید بر اینکه آگاهی مردم درباره الکل بسیار پایین است و نمی‌دانند که الکل جز مواد سنگین است، گفت: مصرف الکل می‌تواند به شدت فرد را چه در ابعاد جسمی و چه در ابعاد روانی تحت تاثیر قرار دهد؛ بنابراین هیچ وقت برای ترک یک مواد دیگر نمی‌شود از الکل استفاده کرد.

وی ادامه داد: الکل معمولا کنار اعتیاد به مواد دیگر وجود دارد و روانپزشکان آن را درمان می‌کنند، برای ترک الکل راه‌هایی از جمله البته درمان‌های دارویی محدودی نیز وجود دارد.

این روانپزشک افزود: همچنین روان درمان‌های بسیار متنوعی وجود دارد که متخصصان در این زمینه کار می‌کنند و در حال حاضر آموزش‌هایی در سطح کشور به همکاران روانشناس داده می‌شود که آن‌ها هم بتوانند در این زمینه فعالیت کنند.

وی تاکید کرد: ذکر این نکته ضروری است که ترک اعتیاد به الکل بسیار سخت و دشوار است و عوارض زیادی می‌تواند داشته باشد، بنابراین افراد برای ترک مصرف الکل حتما باید به متخصصان و پزشکانی که در این زمینه فعالیت می‌کنند مراجعه کنند.

جعفری یادآور شد: اختلالاتی که به دنبال مصرف الکل ایجاد می‌شود از قبیل اختلالات اضطرابی، اختلالات خلقی و افسردگی، اختلالات دوقطبی یا شیدایی، اختلالات جنسی، اختلالات خواب، اختلال حافظه، اختلالات جنون است که این‌ها همگی شاخص‌های اختلالات روانپزشکی هستند.

باشگاه خبرنگاران
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید