توصیه‌های تغذیه‌ای ابن سینا

0
587

یکی از نکته های مهم برای حفظ تندرستی و سلامت اعضای بدن تغذیه سالم است. اینکه با توجه به مزاج خود باید چه غذاها و نوشیدنی‌هایی مصرف کنیم یا مقدار و مزاج آن چگونه باشد و… در عملکرد صحیح دستگاه گوارش، کبد، قلب و… موثر است و به همین دلیل باید با این مبحث آشنایی داشته باشیم. با نگاهی به طب سنتی و تطبیق آن با علوم امروزی نیز در می‌یابیم که حکمای طب سنتی دقت و  حساسیت زیادی بر اصول تغذیه صحیح داشته‌اند و بسیار به اهمیت میانه‌روی در خوردن، مصرف وعده‌های کم حجم، اجتناب از پرخوری و… اشاره کرده‌اند. در این نوشتار توصیه‌های ابن سینا درباره‌ی اهمیت تغذیه سالم را بررسی خواهیم کرد. با گیاه یاب همراه باشید.

ابن سینا

اهمیت دریافت تمام گروه های اصلی

در کتب طبی ابن سینا آمده است کسی که می خواهد بهداشت غذا را برای سلامت بدن خود را رعایت کند نباید غذاهای دارویی مانند میوه و سبزی را غذای اصلی خود قرار دهد، زیرا غذاهای نرم کننده اگر به تنهایی مصرف شوند، خون را می سوزانند. همچنین غذاهای غلیظ به تنهایی مضرهستند و تن و خون را سنگین می کنند. بهترین غذاها برای تندرستی که باید در کنار غذاهای نرم کننده مثل میوه و سبزی مصرف شوند عبارتند از گوشت نرم(بره، بزغاله)، گندم و نوشیدنی خوشبوی گیاهی.

ابن سینا در بین میوه ها دو دسته را شبیه غذای اصلی دانسته که عبارتند از:

انجیر و انگور: به شرطی که کاملا رسیده وشیرین باشد.

خرما: در سرزمین هایی که به خوردن آن عادت دارند.

پرهیز از پرخوری

ابن سینا در کتب خود تاکید بسیاری بر لزوم اشتها در زمان خوردن غذا دارد. اگر اشتهای پیدا شده کاذب نباشد، نباید گرسنگی را ادامه داد و تاکید زیادی بر رعایت گرمی و سردی غذاها که براساس توان هرفردباید باشد، کرده است.

مضرترین نوع غذا خوردن آن است که قبل از هضم غذای قبلی، غذای دیگری بر آن وارد شود. بدترین کارها، انباشتن شکم و پرخوری است به ویژه اگر غذا مضر باشد. اگر پرخوری بر اثر غذاهای غلیظ باشد مفاصل و کلیه به درد می آیند و فرد به بیماری های نفس تنگی، برونشیت، نقرس، سخت شدن طحال و کبد و بیماری های بلغمی و سودایی مبتلا می شود، اما اگر پرخوری براثر مصرف بیش از حد خوراکی های لطیف باشد بیماری های تب شدید و ورم های آزاردهنده بروز می کند.

هرگز نباید آن قدر غذا خورد که جایی در معده نباشد و باید قبل از سیرشدن دست از طعام کشید این باقی مانده اشتها بعد از ساعتی خود به خد از بین می رود.

رعایت اعتدال

زیاده روی در مصرف غذاهای خشک اشتها را از بین می برد، رنگ را زرد و مزاج را خشک می کند.

خوردن چربی زیاد تنبلی می آورد و اشتها را از بین می برد.

زیاده روی در خوردن غذاهای سرد سستی و تنبلی می آورد.

زیاده روی در خوردن غذاهای ترش انسان را زود پیر می کند.

زیان هایی که از خوراک گرم روی دهد می توان با اسکنجبین دفع کرد و بهتر است همراه عسل باشد(مخلوط اسکنجبین وعسل)

اگر غذاهای تند زیاد مصرف شوند به معده آسیب می رسد و غذاهای شور برای چشم خوب نیستند.

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید