توصیه‌هایی برای ورزش در ماه رمضان

0
456

بسیاری از افراد با شروع ماه رمضان و ایام روزه داری، ورزش را کنار میگذارند و باور دارند که با توجه به اینکه روزه گرفتن تا حدودی مشکل است، انجام ورزش در ماه رمضان دشوارتر شده و حتی غیرممکن میشود. اما این تصور درست نیست. شما میتوانید با داشتن یک برنامه‌ی صحیح غذایی، هم روزه گرفته و هم به تمرینات ورزشی خود برسید. در این نوشتار به بررسی بهترین توصیه ها برای ورزش در ماه رمضان میپردازیم. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

ورزش در ماه رمضان

زمان مناسب برای ورزش در ماه رمضان

بسیار در ماه مبارک رمضان بعد از افطار ورزش می‌کنند. با این حال باید توجه داشته باشید که بین غذا خوردن و ورزش کردن فاصله بیندازید. حداقل باید یک ساعت فاصله بین افطار و ورزش باشد. یک استراتژی دیگر نیز این است که آخرین کاری که قبل از افطار انجام می‌دهید ورزش کردن باشد بدین ترتیب بعد از به پایان رسیدن ورزش می‌توانید غذا و آب کافی دریافت کنید. روش‌های مختلف را امتحان کنید و ببینید که کدام با بدن شما سازگارتر است.

تنظیم برنامه ورزشی

اگر معمولا ورزش سخت انجام می‌دهید و ورزش صبحگاهی دارید باید برای رمضان برنامه خود را تغییر دهید. ورزش با شدت زیاد برای بعد از افطار مناسب است. اگر می‌خواهید صبح‌ها ورزش کنید باید شدت آن را کاهش دهید تا بدن زیاد عرق نکند. برای مثال می‌توانید پیاده‌روی کنید.

کلاس های ورزشی

اگر در کلاس‌های ورزشی شرکت می‌کنید می‌توانید به این کار ادامه دهید اما شدت ورزش را کم کنید. می‌توانید ورزش‌هایی همچون یوگا انجام دهید که فشار کمتری بر بدن شما وارد می‌کنند.

وزنه زدن

می‌توانید به وزنه زدن در این ماه ادامه دهید اما بهتر است این کار را بعد از افطار انجام دهید.

بهترین ماه برای تغییر در برنامه ورزشی

اگر بدن به برنامه ورزشی عادت کند باعث می‌شود که فعالیت فیزیکی تاثیر کمتری داشته باشد. تغییر برنامه ورزشی بسیار مهم است. می‌توانید در ماه رمضان برنامه خود را تغییر دهید و بعد از رمضان دوباره به برنامه قبل خود باز گردید. این کار باعث می‌شود که ورزش بر عضلات شما تاثیر بیشتری بگذارد.

ایسنا

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید