تنقیه قهوه چیست و چه فوایدی دارد

0
3834

تنقیه قهوه یک روش درمانی است که در آن قهوه بعنوان وسیله‌ای برای پاک کردن بخشی از دستگاه گوارش به داخل مقعد منتقل می‌شود. پاکسازی روده در اشکال مختلف هزاران سال مورد استفاده قرار گرفته است، اما استفاده از قهوه بسیار نوین بوده و بحث و جدال‌های فراوانی پیرامون آن بوجود آمده است. نظریۀ این عمل چنین است که قهوه می‌تواند توسط رودۀ کوچک جذب شده و به کبد منتقل شود، جایی که می تواند به سم‌زدایی بدن و همچنین تقویت سیستم ایمنی آن کمک کند.

تنقیه

موارد متعددی از مرگ و میر ناشی از مصرف تنقیه قهوه وجود دارد، به ویژه در توالی‌های سریع و یا استفاده برای مدت زمانی طولانی. در حالی که ادعاها و حکایت‌هایی وجود دارند که نشان می دهند این درمان غیر معمول می تواند موثر باشد، اما خطرات بسیار روشنی نیز برای آن وجود دارد.

چگونه می‌توان تنقیه قهوه را انجام داد؟

حین انجام اینکار باید همواره مراقب باشید، زیرا اگر قهوه بیش از حد داغ یا تزریق به شکل نادرستی صورت بگیرد، عوارض جانبی شدیدی ممکن است درپی داشته باشد. بسیاری از مردم بسته های آنلاین را خریداری می کنند تا فرآیند ساده تر شود، اما مراحل پایه ای باز هم یکسان هستند.

مرحله ۱: یک قوری قهوه دم کرده و سپس آن را تا رسیدن به دمای بدن/دمای اتاق، سرد کنید.

مرحله ۲: یک حوله در کنار توالت قرار دهید.

مرحله ۳: با استفاده از ابزارهای موجود در کیت، قهوه را به درون مقعد تزریق کنید.

مرحله ۴: سعی کنید به مدت ۳ تا ۱۵ دقیقه مایع را داخل نگه دارید، اینکار در ابتدا مشکل خواهد بود.

مرحله ۵: قهوه و دیگر مواد زائد را از بدن آزاد کنید.

مرحله ۶: چند دقیقه بعد همین فرآیند را تکرار کنید.

مرحله ۷: کیت و ابزارهای خود را کاملا تمیز کنید.

قبل از تجویز این درمان با پزشک خود صحبت کرده و همیشه از یک کیت تایید شده استفاده کنید.

مزایای تنقیه قهوه برای سرطان

تولید گلوتاتیون با استفاده از تنقیه قهوه هایی که کافئین بالایی دارند، تحریک شده و این آنتی اکسیدان می تواند باعث کاهش التهاب در بدن و کاهش خطر ابتلا به بیماری های مزمنی نظیر سرطان شود.

فرآیند سم‌زدایی

با تزریق قهوه به داخل روده، مایع در بدن حرکت کرده و به کبد کمک می کند تا با افزایش تولید گلوتاتیون، که آنتی اکسیدانی عالی است، فرآیند سم زدایی را در سراسر بدن تسریع کند.

علائم PMS

برخی شواهد نشان می دهند که تنقیه قهوه می تواند شدت علائم PMS را کاهش دهد، به خصوص موارد گرفتگی عضلات و نفخ. این به خاطر اثراتی است که قهوه در هورمون های مختلف، و همچنین ماهیچه ها و بافت های شکمی پایین تر دارد.

تنظیم هورمون

مطالعات انجام شده نشان داده است که استفاده از قهوه به عنوان تنقیه می تواند به تنظیم سطح هورمون در سراسر بدن کمک کند. این نکته نیز منجر به کنترل بهتر خلق و خو، بهبود الگوی خواب و التهاب مزمن می شود. تنظیم هورمون روشی عالی برای سرحال شدن بدن می باشد.

یبوست

در حالی که معمولا تنقیه با آب، برای درمان یبوست توصیه می شود، استفاده از قهوه نیز اثر مشابهی دارد. مجددا مطمئن شوید که قهوه سرد شده است، ظرف ۱۰ دقیقه قهوه را نگه دارید و سپس روده ها را تخلیه کنید.

اثرات جانبی تنقیه قهوه

تعدادی از عوارض جانبی بالقوه و خطرات ناشی از استفاده از تنقیه قهوه، از این قرارند:

  • عدم تعادل الکترولیتی یا اسهال: کاهش عملکرد روده، اسهال و التهاب روده ممکن است.
  • قند خون پایین: اگر به دیابت مبتلا هستید، هنگام انجام این درمان بسیار مراقب باشید.
  • خونریزی داخلی: اگر قهوه خیلی گرم باشد، می تواند باعث سوزش درونی یا سوراخ شدن رکتوم شود.

نکتۀ مهم: قبل از تجویز این درمان با پزشک خود صحبت کرده و همیشه از یک کیت تایید شده استفاده کنید.

منبعorganicfacts.net
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید