تنظیم هورمون های زنانه با این غذاها

0
514

هنگامی که در حال خرید در فروشگاه‌های مواد غذایی هستیم، به لیست مواد غذایی، کالری آنها و تازه ترین میوه ها یا سبزیجات که در قفسه‌ها هستند، دقت می کنیم. با این وجود، آنچه تقریبا همۀ ما را متعجب میکند این است که بسیاری از این مواد غذایی برای تنظیم هورمون ها مفید هستند. در این مطلب به معرفی بهترین خوراکی ها برای تنظیم هورمون های زنانه میپردازیم.

تنظیم هورمون های زنانه

به گزارش گیاه یاب به نقل از «نیوهلث ادوایزر» اغلب ما نمی دانیم که مصرف صحیح مواد غذایی می تواند تاثیر بسیار خوبی بر میزان هورمون های ما داشته باشد.

تنظیم هورمون های زنانه با مواد غذایی

در اینجا لیستی از غذاهایی که به تعادل هورمون ها در بدن ما کمک می کنند را ارائه می دهیم؛ اطمینان حاصل کنید که حداقل سه مورد از موارد زیر را در رژیم غذایی روزانه خود داشته باشید.

پروتئین آب پنیر

علاوه بر رساندن یک دوز پروتئین به بدن، پرئتئین آب پنیر به عنوان یک منبع شگفت انگیز از تریپتوفان شناخته می شود  که باعث کاهش استرس و اضطراب بدن از طریق افزایش سطح سروتونین می شود.

دانه های کتان

این دانه ها سرشار از ترکیباتی مانند فیتواستروژن و لیگناها هستند که نه تنها به حفظ سطح هورمونی بدن کمک می کنند، بلکه با سرطان هایی مانند سرطان روده برزگ، پروستات، و سینه مبارزه می کنند.

تنظیم هورمون های زنانه با آووکادو

آووکادو یکی از بهترین مواد غذایی است که به تنظیم هورمون های زنانه کمک میکند. در لیست زیر برخی از خواص بی نظیر آووکادو آمده است:

-آنها تولید کورتیزول را در بدن به حالت تعادل میرسانند، این هورمون به عنوان هورمون استرس نیز شناخته می شود.

-سطح کلسترول خون را به علت وجود بتا سیستوستول پایین می آورد.

-به تولید هورمون DHEA کمک می کنندکه این هورمون توسط غده ی آدرنال تولید می شود.

چای سبز

چای سبز یک ترکیب طبیعی به نام تینین دارد که باعث آزاد شدن کورتیزول می شود. چای سبز به نوبه ی خود سطح استرس و اضطراب را به حداقل کاهش می دهد.

روغن نارگیل

سعی کنید روغن نارگیل را مرتبا در غذاهایی که می پزید استفاده کنید. افسانه ها را در مورد اینکه این روغن برای شما مضر است، باور نکنید. کاملا برعکس، این روغن نه تنها باعث افزایش تعادل در هورمون های بدنتان می شود، بلکه ایمنی بدنتان را نیز افزایش می دهد، در کاهش وزن تاثیر به سزایی دارد و سوخت و ساز بدن شما را بهبود می بخشد.

کلم بروکلی

کلم بروکلی حاوی مقادیر بالایی از ایزوتیوسیانات های موجود، از جمله اندول ۳ کربنول است که باعث می شود کلم بروکلی گزینه ای عالی برای تنظیم هورمون های زنانه باشد. بروکلی به بدن شما در شکستن متابولیت های مضر کمک می کند تا تومورها در بدنتان به خصوص در ناحیه سینه رشد نکنند. علاوه بر بروکلی، سایر سبزیجات مانند سبزیجات بروکلین و گل کلم مزایایی مشابه ای دارند.

دانه های چیا

دانه های چیا یکی از بهترین منابع امگا ۳ و همچنین فیبر هستند. این دانه ها به کاهش سطح قند خون، فشار خون، و سطح انسولین نیز کمک می کنند. هیچ کدام از مواد غذایی متعادل کننده ی هورمون های زنانه، مانند دانه های چیا عملکرد همه جانبه ندارند. یک ظرف برای این دانه ها کنار بگذارید و  هر چه زودتر از این دانه ها مصرف کنید.

سیب های ارگانیک

آیا می دانید که مصرف مداوم سیب نه تنها خطر ابتلا به بیماری های پوکی استخوان، بیماری قلبی و سرطان را در بدن شما کاهش می دهد، بلکه در کنترل کردن دیابت نوع ۲ نیز موثر است؟ این امر به دلیل فورونوئید موجود در سیب است که به طور طبیعی عملکردی مانند آنتی هیستامین دارد. سیب هم چنین شامل فیتواستروژن هاست که به همین دلیل به گیاه استروژن معروف است.

تیم ترجمۀ گیاه یاب
منبع: newhealthadvisor.com
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید