تمریناتی برای تقویت عضلات پا در خانه

0
1184

تقویت عضلات پا

برای تقویت عضلات پا حتما لازم نیست به باشگاه بدنسازی بروید. حتی نیازی به وزنه و دمبل هم ندارید. با ما همراه باشید تا ۳ تمرین کاربردی برای تقویت عضلات پا در خانه را به شما آموزش دهیم. فراموش نکنید که قبل از انجام هرگونه تمرینی ، گرم کردن بدن الزامیست.

تمرین اول : اسکوات – عضلات تحت تاثیر : باسن و ران

تقویت عضلات پا

اسکوات یکی از بهترین حرکات برای تقویت عضلات پا است. این حرکت چند عضله را به خوبی درگیر می کند و نتیجه بسیار عالی نیز دارد! برای انجام این حرکت صاف بایستید و پاها را به اندازه عرض شانه باز کنید. سپس دست ها را صاف رو به جلو بگیرید و مانند حالت نشستن پایین بروید، زانوها باید تا زاویه ۹۰ درجه خم شوند. سپس به آرامی به وضعیت اول برگردید و حرکت را تکرار کنید. این حرکت را در ۳ ست با ۱۵ الی ۱۴ تکرار انجام دهید.

تمرین دوم : لانچ – عضلات تحت تاثیر : ران و باسن

تقویت عضلات پا

این حرکت نیز یکی از بهترین حرکات برای داشتن پاهای زیبا و عضلانی است. برای انجام این حرکت یک پا را جلو قرار دهید. سپس به آرامی پایین بروید تا جایی که زانوها خم شوند. دقت کنید زانو پای عقب با زمین فاصله کمی داشته باشد اما زمین را لمس نکند. سپس به آرامی به موقعیت اول برگردید و حرکت را تکرار کنید. این حرکت را نیز در ۳ ست با ۱۵ الی ۱۴ تکرار برای هر پا انجام دهید.

تمرین سوم : بالا بردن ساق – عضلات تحت تاثیر : ساق پا

تقویت عضلات پا

بعد از عضلات ران و باسن نوبت به عضلات ساق پا می رسد. برای انجام این حرکت هم می توانید صاف بایستید و یا اگر تعادل ندارید از یک تکیه گاه مانند صندلی یا دیوار کمک بگیرید. برای انجام حرکت روی سینه پا بروید،بدون اینکه زانو را خم کنید و به آرامی به موقعیت اول برگردید. این حرکت را نیز ۳ ست با ۱۵ تکرار انجام دهید.

حرکات را سنگین کنید

برای اینکه بعد از مدتی نتیجه بهتری از تمرینات بگیرید می توانید در هر تمرین از دمبل نیز استفاده کنید، بسته به توانایی که دارید، وزنه ای را انتخاب کنید و حین انجام حرکات آن ها را در دست بگیرید.


گردآوری توسط گیاه یاب

منبع : elmevarzesh.com

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید