تقویت ناخن های شکننده با مواد طبیعی

0
611

ناخن های شکننده نه تنها ظاهر مناسبی نداشته بلکه می‌توانند با درد نیز همراه باشند. جالب است بدانید ناخن هایی که به سادگی می‌شکنند می‌توانند نشانه‌ای از بیماری غده تیروئید باشند. اگر ناخن‌های شما به راحتی از پوست جدا شده و با درد همراه هستند بهتر است هرچه زودتر به پزشک مراجعه کنید و به فکر تقویت ناخن های شکننده خود باشید.

تقویت ناخن های شکننده

به گزارش گیاه یاب به نقل از «کر۲»، در اغلب موارد برای تقویت ناخن های شکننده باید ابتدا علت شکنندگی آنها را پیدا کنید، نسخه‌های درمانی که در ادامه معرفی می‌کنیم را امتحان کنید تا ببینید کدامشان برای وضعیت شما بهترین عملکرد را دارند.

مولتی ویتامین مصرف کنید

کمبود ویتامین در بدن می‌تواند دلیل شکنندگی ناخن‌ها باشد. با پزشک خود مشورت کنید و مولتی ویتامین مناسب خود را تهیه کنید تا مواد مدنی و ویتامین‌های مورد نیاز بدن‌ و ناخن‌هایتان تامین گردد.

رژیم غذایی مناسب

غذاهایی مانند بادام، سیب زمینی شیرین و لوبیا برای سلامتی ناخن ها ضروری هستند. همچنین سعی کنید مواد غذایی که سرشار از اسیدهای امگا ۳ ، سلنیوم، ویتامین ب، ویتامین آ، آهن و روی هستند را به رژیم خود اضافه کنید.

ناخن‌ها را مرطوب نگه دارید

وضعیت‌های که با خشکی همراه هستند مانند آب و هوای فصل زمستان، یکی از علل شایع شکنندگی ناخن ها می‌باشند. برای تقویت ناخن های شکننده و مرطوب نگه داشتن آنها از یک مرطوب کننده حاوی آلفا هیدروکسی استفاده کنید.

تقویت ناخن های شکننده

دستکش‌های پلاستیکی

یکی دیگر از دلایل شایع شکنندگی ناخن‌ها در تماس بودن با مواد شیمیایی مختلف است که معمولا در پاک کننده‌ها وجود دارند. اگر ناخن‌های شما نرم شده‌اند و در حال آسیب دیدن هستند، بهتر است هنگام تمیز کردن خانه و یا شست‌وشو ظرف‌ها از دستکش‌های پلاستیکی استفاده کنید.

به ناخن ها استراحت دهید

استفاده از لاک‌ها و سپس پاک کننده‌های لاک می‌توانند همانند مواد شیمیایی تمیز کننده به ناخن‌های شما آسیب وارد کنند. سعی کنید هر چند وقت یکبار به ناخن‌های خود استراحت دهید و بگذارید نفس بکشند.

سوهان کشیدن

اگر به طور اشتباه ناخن‌ها را سوهان بکشید ممکن است به آنها آسیب وارد کنید و باعث شکستن ناخن‌ها شوید. برای تقویت ناخن های شکننده بهتر است روش صحیح سوهان کشیدن را یاد بگیرید.

مترجم: حسین حیدری
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید