تغییرات آشپزخانه‌ای برای لاغری و کاهش وزن

0
491

وقتی صحبت از لاغری و کاهش وزن می‌شود، اولین چیزی که تصور می‌کنیم این دو مورد است: خوردن غذای کمتر و داشتن تحرک بیشتر. اما داشتن چنین تجربه‌ای آن هم به طور ۲۴ ساعته می‌تواند عذاب‌آور باشد؛ اینکه همواره از خوردن غذاهای خاص اجتناب کنید و به فکر داشتن تحرک روزانه باشید. برخی از متخصصین باور دارند که روش‌های دیگری برای لاغری و کاهش وزن وجود دارند که می‌توانند شما را از این چرخه‌ی ناتمام خارج کنند.

لاغری و کاهش وزن

به گزارش گیاه یاب به نقل از «تودی» شما می‌توانید با اعمال تغییرات کوچکی در آشپزخانه و محیط اطراف خود، از پرخوری و مصرف غذاهای ناسالم پیشگیری کنید.

آشپزخانه را دگرگون کنید

وقتی خوراکی‌هایی مثل چیپس، پفک، کیک و… درون کابینت‌های آشپزخانه‌ی شما جا خوش کرده‌اند، بسیار سخت است که به آنها فکر نکنید. خوراکی‌های مضر را از آشپزخانه‌ی خود حذف کنید تا با دیدن آنها هوس‌های خطرناک به سراغتان نیایند.

برای لاغری و کاهش وزن ، غذاها را از دید خارج کنید

در مطالعه‌ای ، افرادی که خوراکی‌های مختلف مثل چیپس و کوکی‌ها را در محیط آشپزخانه رها کردند، نسبت به سایر افراد حدود ۵ کیلو وزن بیشتری داشتند. آنهایی که غلات صبحانه را در محلی کاملا در دسترس گذاشته بودند نیز حدود ۱۰ کیلو وزن بیشتری نسبت به دیگر شرکت‌کنندگان داشتند. این عدد برای افرادی که نوشابه‌های گازدار (حتی رژیمی) مصرف می‌کردند به ۱۱ کیلو اضافه وزن رسید.

خلاصه‌ی کلام اینکه حضور ساده‌ی خوراکی‌ها در محیط آشپزخانه می‌تواند باعث پرخوری و مصرف بی‌رویه‌ی غذا شود.

آشپزخانه را به محیطی دلنشین برای گذراندن وقت تبدیل نکنید

هرچه زمان بیشتری را در آشپزخانه بمانید، احتمال اینکه غذاهای بیشتری را بخورید بیشتر است. پس بهتر است آشپزخانه را به محیطی بیش از حد دلنشین برای گذراندن وقت تبدیل نکنید. در آشپزخانه تلویزیون نذارید و از صندلی‌های راحتی استفاده نکنید. اینکار باعث می‌شود تا زمان کمتری را در آشپزخانه سپری کرده و کمتر غذا بخورید.

کاسه‌ی میوه

افرادی که همیشه یک کاسه‌ی میوه در خانه‌ی خود دارند، نسبت به افرادی که میوه مصرف نمی‌کنند، حدود ۳.۵ کیلو وزن کمتری دارند. اغلب ما در طول روز به این فکر نمی‌کنیم که میوه مصرف کنیم؛ اما اگر یک ظرف میوه همواره جلوی چشمانمان باشد، تمایل به مصرف میوه در ما افزایش می‌یابد.

باقی‌مانده‌ی غذاها را فویل پیچ کنید!

از آنجایی که بسیاری از ما تنبل هستیم، احتمال اینکه به سراغ یخچال رفته و غذاها را از درون فویل خارج کرده و مصرف کنیم بسیار کم است. پس بهتر است کار را برای خودتان سخت کرده و غذاهای چرب و ناسالم را درون فویل آلومینیومی پیچیده و در یخچال بگذارید. از طرفی دیگر سعی کنید غذاهای سالم را درون پلاستیک شفاف بگذارید تا بتوانید آنها را ببینید و برای مصرفشان راغب شوید.

از ظروف کوچک استفاده کنید

مشخص کردن اینکه دقیقا چقدر غذا در هر وعده باید مصرف کنید کار دشواری است. اما یکی از بهترین روش‌ها برای جلوگیری از پرخوری، استفاده از ظروف کوچکتر است. به طور مثال ۱۰۰ گرم پاستا درون یک بشقاب ۹ اینچی، زیاد به نظر می‌آید، اما همین مقدار پاستا درون یک بشقاب ۱۲ اینچی بیشتر شبیه به یک پیش غذاست! همین باعث می‌شود تا برای پُر کردن بشقاب غذای بیشتری را مصرف کنید.

مترجم: حسین حیدری
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید