تغذیه سرماخوردگی از نگاه طب سنتی

0
658

با سرد شدن آب و هوا و فرا رسیدن فصل سرما، اغلب مردم نگران این هستند که چگونه از بیماری‌های رایج این فصل مانند سرماخوردگی و آنفلوآنزا پیشگیری کنند. بهترین راه‌کار برای این موضوع، تقویت سیستم ایمنی بدن است که این قابلیت را به بدن شما می‌دهد تا مقاومت بیشتری در برابر ویروس‌ها و باکتری‌ها نشان دهد و احتمال ابتلا به بیماری‌های مختلف را کمتر کند. در این نوشتار به همراه متخصص طب سنتی به بررسی این موضوع و نکات مهمی که بعد از ابتلا به سرماخوردگی برای بهبود سریع‌تر باید رعایت کنید – مانند تغذیه سرماخوردگی و روش‌های درمانی طبیعی – را بررسی می‌کنیم. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

تغذیه سرماخوردگی

بابک حق شناس، متخصص طب سنتی گفت: با سرد شدن هوا شاهد افزایش بیماری سرما خوردگی در میان افراد هستیم.

وی افزود: در این شرایط توصیه می‌شود افراد به نکات ایمنی توجه لازم را داشته تا کمتر در معرض سرماخوردگی قرار گیرند.

این متخصص طب سنتی با اشاره به بهترین مواد غذایی برای جلوگیری از ابتلا به سرماخوردگی اظهارکرد: خوردن مواد حاوی انواع ویتامین همچنین مصرف میوه در فصل پاییز و زمستان برای جلوگیری از ابتلا به سرما خوردگی تاکید می‌شود.

حق شناس ادامه داد: افرادی که مبتلا به سرماخوردگی می‌شوند نیز باید تغذیه سرماخوردگی مناسب داشته و از مصرف غذا‌های چرب و سنگین، سرخ کردنی، تخم مرغ، ساندویچ، کنسرو و تنقلات پرهیز کنند.

وی مصرف شربت عسل را از جمله بهترین راهکار‌ها برای جلوگیری از ابتلا به سرما خوردگی دانست و خاطرنشان کرد: مخلوط عسل، آب و آب لیمو می‌تواند از ابتلا به سرماخوردگی جلوگیری کند.

این متخصص طب سنتی با اشاره به بهترین غذا‌ها برای افراد مبتلا به سرماخوردگی تصریح کرد: سوپ داغ حاوی پیاز، سیر و مقداری فلفل بهترین غذا برای فرد سرما خورده به حساب می‌آید.

میزان
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید