تعداد وعده غذایی مناسب برای کودکان دیابتی

0
640

با سلام، میخواستم بدونم تعداد وعده غذایی مناسب برای بچه هایی که دیابت دارند چقدر در روز هستش و باید به بچه چند وعده غذا داد تا برای دیابتش مشکلی پیش نیاید.

تعداد وعده غذایی مناسب برای کودکان دیابتی

تعداد وعده غذایی مناسب برای کودکان دیابتی

مهریار خسروشاهى در ارتباط با ضرورت آموزش والدینی که کودک مبتلا به دیابت دارند، گفت: بیشتر کودکان به ۲ تا ۳ بار تزریق روزانه انسولین نیاز دارند که در زمان‌های معین در هر روز انجام می‎شود.

متخصص دیابت اضافه کرد:  باید بدانید که رژیم غذایی مناسب و منظم در کنار تزریق انسولین برای کنترل بیماری کودک اهمیت زیادی دارد تا مانع افت قندخون (هیپوگلیسمی) شود. همچنین کودک دیابتی در طول روز باید علاوه بر وعده های غذایی اصلی، حداقل سه نوبت نیز از مواد غذایی مناسب به عنوان وعده های فرعی (در مجموع حداقل ۶ وعده غذا در روز ) استفاده کند.

 خسروشاهى ادامه داد: در وعده های غذایی فرعی باید حتماً مواد نشاسته ای گنجانده شود. تغذیه قبل از خواب کودک مهم است زیرا از افت قند در طول شب جلوگیری می کند.

 متخصص دیابت اضافه کرد: رژیم غذایی مناسب شامل مواد نشاسته ای مثل نان، سیب زمینی، برنج، حبوبات، لبنیات، تخم مرغ و گوشت است. چربی غذا باید کم و بیشتر از نوع نباتی باشد و از غذاهای پرفیبر استفاده گردد.

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید