ترکیبات غذایی مفید را بشناسید

0
همانطور که میدانید بسیاری از خوراکی های حاوی پروتئین ، کربوهیدرات ، کلسیم ، ویتامین ها و غیره… مصرفشان برای بدن بسیار ضروری است و داشتن یک رژیم غذایی که بتواند همه ی این موارد را پوشش دهد بسیار حائز اهمیت میباشد، اما آیا تا به حال پیش خودتان فکر کرده اید برای بهتر بهرمند شدن از خواص و فواید این خوراکی ها چه باید کرد؟ شما به سادگی می توانید خوراکی ها را به صورت ترکیبی مصرف کنید تا مواد مغذی بیشتری به بدنتان برسد. در ادامه مطلب می خواهیم به برخی ترکیبات غذایی مفید بپردازیم، با گیاه یاب همراه باشید.

ترکیبات غذایی مفید

ترکیبات غذایی مفید

ماست و موز (پروتئین و پتاسیم): ترکیب پتاسیم موجود در موز با غذاهای حاوی پروتئین بالا مانند ماست بخصوص ماست یونانی، منجر به ساخت عضله و پر کردن اسیدهای آمینه‌ای که طی ورزش تخلیه شده‌اند، می‌شود. همچنین مصرف مخلوط موز با ماست کم چرب باعث افزایش میزان سروتونین در خون و ایجاد خواب راحت در افراد می‌شود.

هویج و حمص (کربوهیدرات سالم و پروتئین): انتخاب تنقلات سالم برای میان وعده شامل کربوهیدرات‌های سالم و پروتئین با کاهش میزان گرسنگی و افزایش انرژی کمک می‌کند. حمص از خانواده نخود، سرشار از پروتئین است و ترکیب آن با کربوهیدرات‌های سالم و سرشار از فیبر محلول در آب مانند هویج یک میان وعده سالم محسوب می‌شود. گزینه‌های سالم دیگر عبارت‌اند از ماست و میوه، کره بادام زمینی و سیب، پنیر و کراکر غلات.

آووکادو و سالسا (چربی‌های سالم و کاروتنوئید): آووکادو یک میوه است. اما برای اهداف تغذیه‌ای منبع خوبی از چربی‌های مفید نیز خواهد بود. مطالعات انجام شده نشان می‌دهد که مصرف آووکادو باعث می‌شود به مدت ۵ ساعت حس سیری داشته باشید. اگرچه آووکادو سرشار از چربی است اما کالری زیادی برای بدن تولید نمی‌کند. نصف آووکادو تنها به اندازه یک مشت پر از آجیل‌های مختلف، تولید کالری خواهد کرد. سالسا در این میان می‌تواند طعم مورد نیاز شما را تأمین کند. سالسا سرشار از کاروتنوئید؛ رنگ دانه‌های گیاهی برای مبارزه با بیماری‌هایی مانند سرطان و بیماری‌های قلبی است.

تخم مرغ و پنیر (ویتامین دی و کلسیم): بدن شما برای جذب کلسیم و تقویت استخوان‌ها نیاز به ویتامین دی دارد. زرده تخم مرغ یکی از غنی‌ترین مواد حاوی ویتامین دی است. در این میان کلم بروکلی سرشار از کلسیم است و ترکیب این سبزی با پنیر و تخم مرغ بهترین راه برای جذب ویتامین دی و کلسیم در بدن است.

عصر خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.