ترفندهایی برای رفع خستگی صبحگاهی

0
407

خستگی صبحگاهی احساس بدی است و می‌تواند فعالیت شما در طول روز را تحت تاثیر قرار دهد، به همین دلیل باید به دنبال راه‌هایی برای از بین بردن آن باشید. خوشبختانه روش‌های ساده و موثری برای رفع خستگی صبحگاهی وجود دارند که در ادامه به آنها می‌پردازیم.

رفع خستگی صبحگاهی

یک لیوان آب بنوشید

به گزارش گیاه یاب به نقل از «کر۲» سعی کنید همیشه یک لیوان آب بالای سرتان و نزدیک رختخواب باشد؛ زیرا کاهش آب بدن می‌تواند بر روی مواردی مانند خلق‌وخو، سطح انرژی و قدرت تفکر مطلوب تاثیر بگذارد. پس حتما بعد از بیدار شدن از خواب، یک لیوان آب بنوشید.

موسیقی صبحگاهی فراموش نشود

صدای آزاردهنده‌ی آلارم گوشی را با یک ترانه‌ی زیبا جایگزین کنید. وقتی به موسیقی گوش می‌دهید، بدنتان دوپامین تولید می‌کند که باعث بهبود خلق‌وخو شده و بیدار شدن در صبحگاه را آسان‌تر می‌کند. با توجه به مطالعات مختلف و داده‌های اسپاتیفای (اپلیکیشن موسیقی)؛ بهترین ترانه‌ها برای صبحگاه، قطعات هستند که آرام شروع شده و با گذشت زمان پرسروصداتر می‌شوند. همچنین ترانه‌هایی که تمپوی آنها بین ۱۰۰ تا ۱۳۰ است، پیشنهاد شده‌اند.

از نور استفاده کنید

به جای اینکه در تاریکی لباس بپوشید، پرده‌ها را کنار زده و بگذارید نور خورشید به داخل اتاق نفوذ کند. این کار باعث می‌شود تا بدن‌تان متوجه شود که صبح فرا رسیده و آماده‌ی شروع به کار گردد. اگر قبل از طلوع آفتاب بیدار می‌شوید، از لامپ‌های شبیه‌ساز نور طبیعی استفاده کنید.

تحرک داشته باشید

تمرینات صبحگاهی دشوار هستند و کمتر کسی پیدا می‌شود که به طور منظم آنها را انجام دهد. اما اگر به دنبال رفع خستگی صبحگاهی هستید، باید تلاش کنید و هنگام صبح تحرک داشته باشید. تمرین ورزشی به بافت‌های بدن شما اکسیژن و مواد مغذی لازم را می‌رساند و باعث افزایش انرژی می‌گردد. نیازی هم نیست خانه را ترک کنید، می‌توانید از تمریناتی مانند یوگا یا حرکات کششی استفاده کنید.

مترجم: حسین حیدری
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید