ترفندهایی برای دستیابی به احساس خوب

0
459

همه دوست دارند که همواره در شرایطی باشند که احساس خوب از آنها دور نشود و همیشه شاد و سرزنده باشند. اگرچه چنین شرایطی غیرممکن است ولی شما میتوانید با استفاده از برخی ترفندهای ساده و موثر، تا جایی که ممکن دارد از احساس خوب و سرزندگی لذت ببرید و انرژی مثبت دریافت کنید. در این نوشتار برخی از این ترفندها را به شما معرفی خواهیم کرد. با گیاه یاب همراه باشید.

احساس خوب

روان‌شناسان و مشاوران علوم رفتاری شش عادت ساده اما واقعا موثر را معرفی می‌کنند که انجام آن‌ها در طول روز به شما کمک می‌کند حال خود را خوب کنید و با روحیه شاد و راضی روزگار بگذرانید:

به صدای طبیعت گوش دهید

تحقیقات صورت گرفته در دانشگاه پنسیلوانیای آمریکا نشان داده است که گوش کردن به صداهای طبیعت حتی اگر ضبط شده باشند برای تنها سه دقیقه در روز، حتی پس از دیدن یک فیلم ناراحت‌کننده در خوب کردن حال فرد موثر است.

لبخند فراموش نشود

یک لبخند ساده در صورتی که این لبخند هدفمند باشد می‌تواند تمام شرایط را برای شاد شدن شما فراهم کند. یافته‌های یک تحقیق صورت گرفته در دانشگاه می‌شیگان آمریکا نشان می‌دهد کسانی که با فکر کردن به تفکرات و رویدادهای مثبت لبخند می‌زنند، شاد‌تر از کسانی هستند که بی‌دلیل لبخند می‌زنند؛ پس با یادآوری خاطرات مثبت می‌توانیم حال خود را بهتر کنیم.

تمرکز روی شاد بودن

‌تلاش برای رسیدن به شادی شما را سریع‌تر به این هدف می‌رساند. یافته‌ها نشان می‌دهد آن دسته از افرادی که به موسیقی شاد گوش می‌دهند و همزمان بر شاد بودنشان تمرکز می‌کنند، واقعا شاد می‌شوند.

دیگران را شاد کنید

حتی دادن یک هدیه کوچک موجب آرامش قلب و شادی شما می‌شود. تحقیقات ثابت کرده هزینه کردن برای دیگران (کم یا زیاد) شما را شاد‌تر می‌کند. این شادی حتی بیشتر از زمانی است که شما برای خودتان هزینه می‌کنید.

قرار گرفتن در برابر نورخورشید

اگرچه باید از پوست در مقابل اشعه‌های مضر خورشید محافظت کنیم، اما این به معنای محروم کردن کامل خود از مزایای آفتاب نیست. بر اساس یک مطالعه انجام شده در آمریکا قرار نگرفتن در معرض نور خورشید به اندازه کافی می‌تواند موجب بی‌حوصلگی و بی‌حالی شود. یافته‌ها همچنین نشان می‌دهد قرار گرفتن بیشتر در معرض نور خورشید موجب کاهش علائم افسردگی و افزایش سطح ویتامین D بدن می‌شود.

پیاده‌روی‌ با احساس شادی

پیاده روی موجب بهبود خلق و روحیه می‌شود و اگر آن را با حرکات دست، بازو و شانه همراه کنید موثر‌تر خواهد بود. در واقع راه رفتن به گونه‌ای که شما را شاد‌تر و سرحال‌تر نشان می‌دهد در مقایسه با پیاده‌روی آرام و بی‌تفاوت، به حس خوشحالی شما می‌افزاید.

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید