ترفندهایی برای درمان خانگی تپش قلب

0
430

تپش قلب می‌تواند علل مختلفی داشته باشد و در شرایط گوناگونی بروز پیدا کند. به طور مثال تپش قلب ممکن است قبل از خواب شبانه به سراغ فرد آمده و منجر به بی‌خوابی گردد. تاکی کاردی یا تپش قلب باید جدی گرفته شده و با مراجعه به پزشک علت آن بررسی گردد. در ادامه چند روش ساده برای درمان خانگی تپش قلب را معرفی می‌کنیم که می‌توانند در بهبود این وضعیت موثر باشند.

درمان خانگی تپش قلب

به طور کلی، ضربان قلب بیش از ۱۰۰ بزرگسالان تاکی کاردی اطلاق می‌شود که به دلیل فعالیت بدنی شدید یا مشکلات پالس‌های الکتریکی قلب رخ می‌دهد.

اگر هنگام استراحت ضربان قلب بالا برود، قلب خون را به بدن پمپاژ می‌کند، اما خون پمپاژ شده حاوی اکسیژن نیست که این وضعیت می‌تواند چندین مشکل در بدن ایجاد کرده و حتی مرگبار باشد.

تپش قلب بالا همچنین می‌تواند از مصرف بیش از حد قهوه یا الکل، گردش خون ضعیف، مشکلات روحی و روانی و فشارخون بالا بروز کند.

تاکیکاردی در همه سنین دیده می‌شود و بستگی به جنسیت ندارد اما در صورت مراجعه به پزشک قابل درمان است.

شستن صورت با آب سرد

آب سرد را در یک ظرف بزرگ ریخته و سپس روی یک صندلی بنشینید و نفس عمیق بکشید و صورت خود را در آب فرو کنید امامراقب باشید آب وارد گوشتان نشود و تا زمانی که ننفستان بند نیامده سرتان را در داخل آب نگه دارید، پس از اینکه صورتتان را از آب خارج کردید نفس عمیق بکشید، این کار مغز و اعصاب مربوط به ضربان قلب را تحریک می‌کند که در نتیجه آن ضربان قلب شما تنظیم شده و به حالت طبیعی باز می‌گردد.

درمان خانگی تپش قلب با تنفس عمیق

این روش بسیار آسان است که هر زمان با تند‌ تپشی قلب مواجه شدید می‌توانید آن را به کار ببرید، در این روش نفس عمیق بکشید تا ریه‌های شما به آرامی از هوا پر شود، این تکنیک بدن شما را به حالت استراحت برده و ضربان قلبتان را کاهش داده و در مقابله با تاکی کاردی بسیار موثر است.

نکته مهم:

اگر چه هر ۲روش در درمان تاکی‌کاردی موثر هستند اما توصیه می‌کنیم در صورتی که این مشکل چندین بار برای شما تکرار شد حتما به پزشک مراجعه کنید زیرا خطر مرگ در کمین شماست.

باشگاه خبرنگاران
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید