ترفندهایی برای اجابت مزاج سریع

0
489

آیا هنگام اجابت مزاج مجبور هستید زمان زیادی را در سرویس بهداشتی سپری کنید؟ آیا تا به حال در موقعیتی بوده‌اید که نیاز به اجابت مزاج سریع داشته باشید؟ دلیل‌تان برای اجابت مزاج سریع مهم نیست، مهم است بدانید که روش‌ها و ترفندهای مختلفی وجود دارند که می‌توانند به اجابت مزاج سریع کمک کنند. با گیاه یاب همراه باشید.

اجابت مزاج سریع

تغییر موقعیت

نشستن بر روی توالت فرنگی بهترین حالت برای اجابت مزاج نیست. بهتر است موقعیت نشستن خود را به حالت چمباته زدن تغییر دهید. استفاده از توالت ایرانی برای مدفوع کردن انتخاب بهتری است.

اختصاص وقت برای مدفوع کردن

یک زمان را برای اجابت مزاج انتخاب کرده و طبق آن برنامه‌ریزی کنید. منظم بودن باعث می‌شود تا بدن‌تان متوجه شود که چه زمانی نیاز به دفع مدفوع دارد و این باعث می‌شود تا یک اجابت مزاج سریع داشته باشید.

روغن زیتون

این روغن برای رفع یبوست عالی بوده و اینکار را از طریق تحریک سیستم گوارشی و حرکت دادن محتویات روده‌ها انجام می‌دهد. صبح‌ها به صورت ناشتا یک قاشق غذاخوری روغن زیتون میل کنید. می‌توانید روغن زیتون را با کمی آب لیمو ترکیب کنید.

قهوه و نوشیدنی‌های گرم

بسیاری از دونده‌ها باور دارند که نوشیدن یک فنجان قهوه در صبح بهترین روش برای داشتن اجابت مزاج سریع است. شما هم می‌توانید از قهوه برای اینکار استفاده کنید، زیرا کافئین موجود در آن به تحریک روده‌ها برای دفع مدفوع کمک می‌کند.

مصرف ملاس

ملاس سیاه بسیار برای بدن مفید بوده و همچنین یبوست مزمن را برطرف می‌کند. ملاس حاوی مقادیر زیادی از مواد معدنی، ویتامین‌ها و منیزیم است که برای داشتن اجابت مزاج سریع موثر هستند.

خوردن آلو

اگر برای مدفوع کردن با دشواری مواجه هستید، می‌توانید از آلو یا آب آلو استفاده کنید. این میوه حاوی اثرات ملین (ضد یبوست) طبیعی است و سرشار از فیبر و سوربیتول می‌باشد.

سایر ترفندها

  • مصرف ماست
  • ورزش کردن و تحرک داشتن
  • غذاهای سرشار از فیبر را به رژیم‌تان اضافه کنید

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید