تراشیدن موی سر چه تاثیری در رشد آن دارد؟

0
872

بسیاری معتقد هستند که تراشیدن موی سر با تیغ میتواند تاثیر چشمگیری در رشد موها داشته باشد و به نوعی باعث تقویت آنها میشود. اما طب سنتی نظری متفاوت درباره‌ی این موضوع دارد. در ادامه‌ی مطلب نظر متخصص طب سنتی، دکتر لیلا شیربیگی را درباره‌ی رابطه‌ی تراشیدن موی سر و رشد آنها جویا می‌شویم. با گیاه یاب همراه باشید.

تراشیدن موی سر

دکتر لیلا شیربیگی گفت: با توجه به اینکه افراد با انواع مزاج‌های مختلف می‌توانند دچار ریزش مو شوند، در نتیجه نمی‌توان از نظر طب سنتی برای همه افراد یک نسخه واحد پیچید و دستورات غذایی برای هر فرد، با توجه به مزاج او متفاوت است.

وی افزود: اغلب افراد بر این باورند که کوتاه کردن موی سر یا تراشیدن آن در تقویت موی سر تاثیرگذار است ولی از نظر طب سنتی این راهکارها تاثیری در تقویت موی سر ندارد.

عضو هیات علمی دانشکده طب سنتی دانشگاه تهران در نهایت در پاسخ به این سوال که استفاده از روغن‌های گیاهی مثل زیتون، کنجد، بادام، ‌نارگیل و… می‌تواند باعث تقویت مو شود یا نه، توضیح داد که داروهای موضعی در پایه‌های روغن‌های مختلف می‌توانند بر ریزش موی افراد از دیدگاه طب ایرانی موثر باشند. در کتب طب سنتی ایرانی به اثر مفید فراورده‌های مختلف گیاهی مانند بادام، کنجد، سیاه‌دانه و… اشاره شده است اما همان‌طور که گفته شد برای همه افراد نمی‌توان از یک گیاه خاص علی‌العموم استفاده کرد.

جام جم

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید