تجویز غیرمنطقی دارو برای بیماران سرطانی

0
333

به گزارش گیاه یاب به نقل از خبرگزاری مهر، دکتر احمد عامری افزود: بخشی از درمانهای غیرجراحی توسط یک متخصص انجام می شود و بخش دیگر آن توسط یک متخصص دیگر ، در واقع تعامل تیم چند تخصصی که باید در مورد بیمار تصمیم بگیرد درست تشکیل نمی شود و بیمار هزینه های زیادی را متحمل شود و درمان های بی موردی را دریافت کند.
دارو برای بیماران سرطانی

تجویز غیرمنطقی دارو برای بیماران سرطانی

وی ادامه داد: حتی ممکن است بیمار به دلیل اینکه درمانهای اصلی به موقع انجام نشده است ، متحمل ضرر شود.

عامری با اشاره به برگزاری کنگره کلینیکال آنکولوژی ایران گفت: درمان های ایمونوتراپی تازه ترین و به روزترین درمانها در حوزه سرطانهای سروگردن ،ریه ، ملانوم هستند که در این کنگره  بعضی موارد آن به بحث و بررسی گذاشته شدند.

وی افزود: در مواردی انتخاب نحوه صحیح درمان و تصمیم گیری در مورد آن برای متخصصان سخت و مساله ساز است ، به همین دلیل در این خصوص نیز پنلی برگزار خواهد شد.

دبیر انجمن کلینیکال آنکولوژی ایران گفت: ایمونوتراپی یک درمان موثر است، جراحی درمان اصلی سرطان است و بعد از آن رادیوتراپی است که با اختلاف کوچکی می تواند جای جراحی را در مواردی که جراحی غیر قابل انجام است یا عوارض زیادی دارد به کار برد.

وی ادامه داد: داروها در مقایسه با جراحی و رادیوتراپی جایگاه پایین تری در درمان سرطان ها دارند و در بعد بعضی موارد که اثربخش هستند بایستی به کار گرفته شوند از آنجاییکه هزینه این داروها بالاست باید از آنها استفاده کرد باید مراقب باشیم تا درگیر مسایل تجاری دارو نشویم.

عامری افزود: دارو یک تجارت بزرگ در سطح دنیا است و هزینه های گزافی برای تبلیغات آن می شود بنابراین نباید در دام تبلیغات داروها بیافتیم و تمام تلاش این کنگره همین است که ما بتوانیم واقعیت داروها و درمان های دارویی را ارایه دهیم.

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید